Biggi Hillmars to nadzwyczajny kompozytor i wokalista, znany z udziału w takich projektach jak Ampop czy Blindfold, jak również ze swoich dokonań solowych.

Wśród solowych wydawnictw Biggiego Hillmarsa znajdują się takie albumy jak: „Cinematic songs”, „All We Can Be”, ścieżka dźwiękowa do filmu „ROF” (2014; recenzja) oraz „Dark Horse” (2017; recenzja).

25 lipca 2018 roku a rynku pojawiła się nowa ścieżka dźwiękowa autorstwa Biggiego Hillmarsa do filmu „Grenfell Our Home”. Jest to film dokumentalny w reżyserii Jonathana Rudda, stworzony techniką VR i obrazujący historię ludzi, ich codzienności i życia społecznego w tytułowej wieży Grenfell, przed tym jak spłonęła 14 czerwca 2017 roku. Film miał swoją premierę na festiwalu Sheffield Doc Festival w czerwcu bieżącego roku, na której zdobył specjalną nagrodę VR Audience Award. Aktualnie film ten jest dostępny na kanale 4 News Facebook, YouTube i aplikacjach VR.

Muzyka, która znalazła się na ścieżce do „Grenfell Our Home” została skomponowana, zaaranżowana, wykonana i wyprodukowana przez Biggiego Hillmarsa. Materiał został nagrany w Herbergi 7 w studio E7, w Reykjaviku 2018 roku. W nagraniach gościnnie wystąpili: Thordis Gerdur Jonsdottir na wiolonczeli („Life As We Know It”) i Maria Dalberg na skrzypcach („Autumn Leaves”). Ponadto w utworze „ Grenfell Our Home” swojego głosu użyczyli: Ragnar Ólafsson, Gunnar Mar Jakobsson, Una Stefansdottir i Biggi Hilmars.

Biggi Hilmars już nie raz udowadniał, że swoją muzyką potrafi porwać słuchacza. Kompozytor doskonale potrafi dostosować swoją wrażliwość i estetykę do projektów, przy których pracuje. Tym samym ponownie oddaje w nasze ręce kolejny fenomenalny krążek. Muzyka filmowa Islandczyka skrojona z elementów modern classical i ambient skrzy się emocjami i zwraca na siebie uwagę już od pierwszych minut.

Hilmars z charakterystyczną dla siebie subtelnością odkrywa przed nami uczucia i emocje kolejnych bohaterów filmu, a także zadziwiająco precyzyjnie podkreśla atmosferę. „Grenfell Our Home” to ciekawe połączenie nastroju refleksji i rozmarzenia z subtelną melancholią i nostalgią. Są to piękne i spokojne kompozycje prowadzone głównie przez przejmujące partie fortepianu i instrumenty smyczkowe, delikatnie wzbogacone elementami elektronicznymi.  Kameralna i urocza partytura Islandczyka brzmi niezwykle intymnie i ma niesamowitą głębię. Zwracam tutaj uwagę szczególnie na zjawiskowy utwór tytułowy, w którym pojawiają się niebiańsko brzmiące wokalizy. Dźwięki dosłownie płyną w powietrzu i unoszą się aż pod nieboskłon…

 

 

 

Biggi Hilmars :: Grenfell Our Home

01. Autumn Leaves (Intro) 1:18
02. Passage of Time 2:54
03. Grenfell Our Home 7:10
04. Life as We Know It 1:50
05. Small Spaces 3:09
06. Autumn Leaves 6:27

 

 

 

 

Biggi Hilmars : website / facebook / bandcamp / spotify

Biggi Hilmars :: Grenfell Our Home (recenzja)
4.8Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów