Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

BH.

Alternatywny zespół islandzkiego muzyka Birgira Hansena (wokal, gitara, syntezator), w skład którego wchodzą również Gunnar Benediktsson (gitara), Snævar Örn Jónsson (bas) i Sölvi Steinn Jónsson (perkusja) zadebiutował w 2020 roku albumem „Útitekin” – recenzja TUTAJ.

Obecnie Birgir Hansen powraca ze swoim nowym materiałem. Najnowszy longplay grupy nosi tytuł „BH” i ukazał się 15 lipca 2022 roku. Miksowaniem i masteringiem albumu zajmował się Birgir Hansen, zaś okładkę płyty ponownie przygotował Sigurður Angantýsson.

Na płycie „BH” znalazło się osiem premierowych kompozycji wykonanych w języku islandzkim. Muzykę Birgira Hansena możemy śmiało umieścić na półce z alternatywnym rockiem. Kompozycje Islandczyków tkwią w alternatywnym dziedzictwie lat 90-tych, kuszą nostalgicznym podejściem do gitarowego rocka – zgrzytliwego i bezpośredniego, a równocześnie melodyjnego i pełnego emocji. Zespół eksperymentuje również z innymi gatunkami – bluesem, psychodelią i współczesnym indie – jak i syntezatorowymi dodatkami, zawsze jednak opierając swoje utwory na żywych instrumentach i sekcji rytmicznej. To wszystko układa się w pociągającą i intrygującą kombinację ujmującą szczyptą melancholii, ułagodzoną ciepłym i pastelowym głos wokalisty.

W twórczości Birgira Hansena wszystko ze sobą świetnie współgra i naturalnie z siebie wypływa, bez jakiegokolwiek sztucznego przymilania się masowemu słuchaczowi. Szczerość, spontaniczność i bezpretensjonalność tego grania przykuwa uwagę i pozwala miło spędzać czas. Można się w nich nawet zasłuchać na dłużej, bo „BH” to płyta, która oddycha pasją i wciąga. Materiał stanowi miłą odskocznię od „ugrzecznionego radiowego rocka”. Warto złapać od nich trochę energii i po prostu posłuchać dobrych utworów. Rzecz nie do pominięcia.

 

 

 

Birgir Hansen :: BH

1. Innundir 03:30
2. Upptekin 03:03
3. Poki 04:00
4. El Grilló 05:57
5. Dularfulla blómið mitt 04:05
6. Í lausu lofti 02:43
7. Lamasess 02:52
8. Ofar 04:28

 

 

 

Birgir Hansen : facebook / bandcamp / spotify


Birgir Hansen :: BH (recenzja)
4.4Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów