Buspin Jieber to solowy projekt Gudmundura Ingi Gudmundssona, jednego z wiodących islandzkich producentów muzyki elektronicznej, a znanego wcześniej pod pseudonimem Murya.

Jako Buspin Jieber muzyk wydał dotychczas dwa albumy EP: “Night Drive” (2014) i „We Came As We Left” (2015; recenzja tutaj).

Natomiast 26 maja 2016 roku dyskografia ta powiększyła się o kolejne wydawnictwo EP pod tytułem „Thinking of You” wydane za pośrednictwem wytwórni Raftonar. Płyta ta ma być zwiastunem pełnowymiarowego debiutanckiego albumu Buspin Jieber, który ukaże się prawdopodobnie pod koniec 2016 roku. Zapowiada się całkiem nieźle, bo potencjał aktualnej EPki jest zdecydowanie spory.

BuspinJieber

Co dostajemy? Uroczą płytę, której przede wszystkim słucha się przyjemnie. Znalazło się na niej pięć instrumentalnych nad wyraz spójnych kompozycji utrzymanych w klimatach chillwave i synthwave z wyraźnym brzmieniem syntezatorów charakterystycznych dla muzyki elektronicznej lat 80-tych. Całość utrzymana jest w aurze loungetronica. To mocno intensywny krajobraz 8-bitowej cyberprzestrzeni wypełniony delikatnymi, przestrzennymi i zwiewnymi dźwiękami oraz retrofuturystycznymi, uzależniającymi melodiami. Materiałowi daleko jednak do smętnych muzycznych pejzaży.

Thinking of You” ukazuje zamiłowanie Islandczyka do syntezatorów, który pielęgnuje muzyczne tradycje retro-brzmień lat 80-tych, ale z drugiej odsłania również swoją wrażliwą, romantyczną stronę. Buspin Jieber przygotował album w pełni rewelacyjny, zachwycający swoją lekkością, bezpretensjonalnym bitem, kojącymi partiami syntezatorów i pewną muzyczną elegancją w każdej wybrzmiewającej sekundzie. Aż w człowieku rodzi się pragnienie nałożenia sobie żelu na włosy i rozkoszowania się smakiem leniwie przeżuwanej gumy zdobytej od kumpla, musowo przy tym oglądając na magnetowidzie przyniesiony z wypożyczalni video film na VHS’ie (pamiętacie te czasy?).

Thinking of You” to idealna propozycja dla wszystkich miłośników ejtisowej nostalgii. Jeśli jesteście wrażliwi na taką elektronikę, macie nową płytą do zagrywania na śmierć. Czekam na kolejne płyty Buspin Jieber, bo jego muzyka jest przemyślana i precyzyjna od samego początku!

 

a0757363709_10

 

 

 

Buspin Jieber :: Thinking of You

1. Radio Shock 04:11
2. The Race 03:35
3. Breakfast Club 02:42
4. Returning to LA 03:20
5. Pulse Wave 03:22

 

 

 

Buspin Jieber : facebook / bandcamp

Buspin Jieber :: Thinking of You
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów