Communist Sex to nowy islandzko-szwedzki duet z siedzibą w Göteborgu. Tworzą go Hugrún i Daniel Christensson.

Hugrún i Daniel poznali się niespełna rok temu w Sztokholmie na uczelni, w której studiują muzykę. Przyciągnął ich do siebie podobny gust muzyczny i potrzeba kreatywności artystycznej. Hugrún (wokalistka, pianistka i perkusistka) pokazała Danielowi (gitarzysta, basista, perkusista i producent) kilka swoich tekstów. W zamian Daniel zapoznał ją z jego instrumentalnymi kompozycji, które od jakiegoś czasu pisze. Para muzyków doszła do wniosku, że idealnie do siebie pasują i od tego czasu razem tworzyli muzykę.

3 lipca 2020 roku Communist Sex wydał swój debiutancki album zatytułowany „Lada Riva”. Miksowaniem i masteringiem materiału zajmował się Erik Sjöstedt. Natomiast za wykonanie okładki odpowiedzialna jest Andreia Calhau.                                          

Brzmienie muzyki z „Lada Riva” to świeże i przyjemne połączenie spokojnego i melancholijnego indie synth rocka z ciepłym i melodyjnym dream popem. Całość wraz z rozmarzonymi i subtelnymi wokalami Hugrún tworzy unikalny nastrojowy i nostalgiczny klimat spowity opiatowymi oparami. Wyobraźcie sobie radosną muzykę tworzoną dla nadwrażliwych ludzi. Nie epatuje ona szybkimi rytmami ani nadmierną przebojowością, ale łagodnie koi zmysły i pozostawia miejsce dla refleksji. Warto rozsmakować się w takiej mieszance gatunkowej. Nieodzowny efekt echa sprawdza się po raz kolejny. Tutaj dodatkowo jest on zabarwiony syntezatorami. Obiecuję, że doznania i satysfakcja z każdą minutą tego albumu wzrasta. Spędzicie z muzyką Communist Sex miło niejeden dzień, wieczór bądź sentymentalną podróż.

Wspólnym mianownikiem dla dziesięciu kompozycji z „Lada Riva” jest z wszechobecna zwiewność i przestrzenność. Aranżacyjnie to bardzo dojrzałe piosenki zatopione w sennych marzeniach prezentujące jednocześnie pełen wrażliwości poziom twórczy duetu Communist Sex. Od pierwszych dźwięków znajdziemy tu ukojenie dla zmysłów. Nie da się w tym albumie szczerze nie zakochać. Po prostu błyszczy.

 

 

Communist Sex:: Lada Riva

1. 1980 01:37
2. The ‚Burbs 03:48
3. Oh, Vladimir 02:06
4. Compilation Of You 04:23
5. ILY 03:47
6. Grandma’s Ol’ Socks 01:31
7. Filling In The Lines 03:08
8. Dog With Two Tails 03:56
9. Lada Riva 02:39
10. Elin’s Lullaby 00:49

 

 

Communist Sex : facebook / bandcamp / spotify

Communist Sex:: Lada Riva (recenzja)
4.3Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów