Devine Defilement to brutal death metalowy kwartet z Islandii.

Zespół Devine Defilement pod koniec 2018 roku debiutował albumem EP zatytułowanym „Depravity”. Zaś w kwietniu 2019 roku ukazało się ich drugie studyjne wydawnictwo  pod tytułem„Obliviora” (recenzja TUTAJ).

5  grudnia 2019 roku zespół Devine Defilement w celu osłodzenia oczekiwania fanów na nowy album studyjny, wydał album koncertowy zatytułowany „Live Defilement”. Na płycie znalazło się siedem kompozycji i niemal wszystkie znamy z debiutu Islandczyków. Oprócz „Storyteller”, który jest utworem premierowym i znajdzie się na nowej EPce zespołu. Koncertowy materiał Devine Defilement został zarejestrowany w klubie Bambi Galore w Hamburgu. Był to jeden z występów Islandczyków podczas tegorocznej europejskiej trasy koncertowej. Miksowanie i mastering płyty przeprowadził @Rhei Ner i trzeba przyznać, że facet odwalił kawał dobrej roboty. Wziął na warsztat materiał niełatwy – dziki, głośny, agresywny i brudny – i udało mu się przygotować z niego całkiem zgrabne i smakowite danie, co dowodzi jego kunsztu.

Jak przystało na brutalnych i bezwzględnych śmierciożerców islandzkiej sceny metalowej, Devine Defilement już od pierwszych dźwięków uderza w nas z całą siłą i mocą. Panowie stawiają na ciężar i szybkość, dlatego proponuję, aby przed włączeniem albumu „Live Defilement” nabrać kilka głębokich oddechów, bo później możemy mieć z tym niemały problem. Ale jeśli nawet nie, to z pewnością pomoże nam to łatwiej zmierzyć się z surową, żywiołową i barbarzyńską muzyką Islandczyków. Bo ci nie odpuszczają ani przez chwilę, pozwalają delektować się zwalistym brzmieniem i niebanalnymi riffami. Koncertowe wcielenie Devine Defilement zdecydowanie nie zawodzi. Mało tego, chłopaków należy pochwalić za rzemiosło i pasję. Prezentują się ono wyjątkowo okazale.

Jeżeli macie ochotę na kawał solidnego death metalowego grania to zdecydowanie polecam Wam ten krążek. „Live Defilement” to sroga porcja gęstego jak smoła, bezlitosnego metalowego wyziewu. Słuchajcie jak najgłośniej się da!

 

 

Devine Defilement :: Live Defilement

1. Fleshbound
2. Pain Becomes You
3. Iron Tyrant
4. Samaritan
5. Storyteller (new)
6. Silent King
7. Apathy is Death

 

 

 

 

Devine Defilement : facebook / bandcamp / spotify

Devine Defilement :: Live Defilement (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów