Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.


Elín Hall (Elín Sif Halldórsdóttir) to młoda islandzka singer-songwriterka i aktorka. Znana m.in. ze swojego udziału w 2015 roku w telewizyjnym muzycznym show Sjónvarps Singing Competition, a także ze swojej głównej roli w filmie „Lof Mér að Falla” oraz jako członek zespołu Náttsólar.  

Swój debiutancki album Elín Hall wydała 10 lipca 2020 roku. Płyta nosi tytuł „Með Öðrum Orðum” (ang. With other words) i zawiera jedenaście piosenek, do których teksty, muzykę i aranżacje samodzielnie przygotowała Elin. Debiut Islandki okazuje się zatem wartościowy już przez sam fakt, że jest w pełni autorski. Podczas nagrywania materiału artystka współpracowała z Jóhannem Rúnarem i Bjarni Þórem ze studia w Dallas. Na płycie artystkę wspomagali również zaproszeni muzycy: Reynir Snær (gitara), Snorri Örn (bas), Svanhildur Lóa (perkusja) i Magnús Jóhann (klawisze, pianino). Na marginesie dodam, że omawiana płyta spotkała się z zasłużonym zainteresowaniem, w wyniku czego była nominowana do nagród Icelandic Music Awards w kategorii najlepszy album folkowy.

Teksty, które Elín Hall wykorzystała na swojej debiutanckiej płycie pochodzą z jej pamiętnika, który prowadziła jeszcze w czasach szkolnych. Jak podkreśla artystka, pełnił on rolę terapeutyczną i pomagał jej radzić sobie z nastoletnimi myślami i hormonami. Brzmienie albumu „Með Öðrum Orðum” można opisać jako delikatny indie pop folk. Elín Hall kładzie tutaj duży nacisk na storytelling – jej teksty są niezwykle szczerymi opowieściami, które przedstawiają autentyczne historie z jej życia. Kompozytorce udało się również zbudować odpowiednio intymne i czarujące brzmienie, które stanowi idealną dźwiękową oprawę dla poruszanych przez siebie treści. Jej kompozycje cechuje ciepły, rozmarzony i refleksyjny nastrój. Są skromne, minimalistyczne, ale równocześnie niezwykle piękne, a przez to emocjonalnie angażujące. Dużo w tych nagraniach kobiecej subtelności i wrażliwości. Istotną rolę pełni tutaj również cudowny, magnetyczny głos Elin Hall. Można się rozpływać nad jego przyjemną i czułą barwą, jak również nad uroczym śpiewem Islandki, który pływa unoszony delikatnymi melodiami. 

Með Öðrum Orðum” to bez wątpienia pozycja nagrana z ogromnym wyczuciem, a zarazem starannością, która nadaje się do wielokrotnego odsłuchu. To płyta ładna i po prostu dobra. Na albumie z pewnością nie brakuje klimatycznych utworów i urokliwej melodyki, na której od razu można “zawiesić ucho”. Jeśli ktoś lubi takie klimaty, to jest to dla niego pozycja nie do przepuszczenia. Ja jestem pod wrażeniem tej płyty i myślę, że warto poświęcić czas Elin Hall i jej przejmującym kompozycjom splecionym z emocji, dźwięków i słów. Jest w tej muzyce coś, o sprawia, że słucha się ją z nieskrywaną przyjemnością i pragnie do niej wracać. Zobaczycie, usłyszycie te piosenki raz, a później będziecie za nimi tęsknić. Omawiany album zachęca, aby uważnie śledzić dalszą karierę Elin Hall.

 

 

Elin Hall :: Með Öðrum Orðum

1. Formáli 1:00
2. Kveðja 4:53
3. Upp að mér 3:09
4. Dalurinn 5:31
5. Vertu hjá mér 4:12
6. Augun mín 4:14
7. Upptekin 3:21
8. Lygasaga 2:58
9. Vera eitthvað án þín 5:32
10. Finn þetta er nóg 7:40
11. Ekki gleyma mér 3:49

 

 
Elin Hall : facebook / spotify

Elin Hall :: Með Öðrum Orðum (recenzja)
4.8Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów