GG blús to nowy i nietypowy, jak na islandzką scenę, blues rockowy duet.

GG blús tworzą jedynie:

Gudmundur Jonsson : gitara, wokal 
Gudmundur Gunnlaugsson : perkusja, wokal 

To, że jest ich dwóch powinno nie stanowić sensacji. Wszak tego typu rockowych duetów jest na świecie pewnie wiele, z tych bardziej znanych można wymienić chociażby The White Stripes, Royal Blood, Black Keys. W twórczości tych zespołów można odnaleźć bez liku odniesień do klasycznych blues i hard rockowych wymiataczy, np. Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, Cream, czy Pink Floyd.. Podobnie rzecz ma się z muzyką islandzkiego GG blús. Panowie Jonsson i Gunnlaugsson nie silą się na oryginalność, niemniej jednak grają z pasją i sercem, czyli z tym co w rocku sprawdza się najlepiej. 

15 sierpnia 2019 roku GG blús wydali swój debiutancki album zatytułowany „Punch”. Materiał na płytę został zarejestrowany w Studio Hljóðverk (Reykjavík) i w Álftanes w pierwszej połowie bieżącego roku. Jego nagraniem zajmowali się Einar Vilberg (Noise) i Gudmundur Jonsson. Pierwszy z tych panów odpowiada również za mastering płyty, a drugi za jej produkcję. W tym miejscu ślę ukłony szacunku w stronę realizatorów dźwięku.

Punch” to mieszanka garażowego rocka, bluesa, hard rocka i rockabilly. I choć nic, czego byście już nie słyszeli tu nie znajdziecie, to nie sposób się nudzić przy GG blús. Ich debiutancka płyta wypełniona jest intensywnymi, energicznymi i chwytliwymi utworami, którym towarzyszy wyrazisty groove. Nie trudno zachwycić się brzmieniem zespołu, klasycznym frazowaniem oraz niezwykłymi strukturami dźwiękami, które muzycy tworzą za pomocą tylko dwóch instrumentów. Efektownie wypadają także partie wokalne, za które odpowiedzialni są również obydwaj panowie, szczególnie kiedy śpiewają na dwa głosy.    

GG blús przygotowali porcję solidnych rockowych kawałków.  Album „Punch” intryguje sprytnie zaaranżowanymi piosenkami. Muzycy umiejętnie łączą pełne wigoru gitarowe riffy z mocno zaznaczonym rytmem i niesamowitą chwytliwością materiału. Doskonale wiedzą jak to wszystko dawkować, a dodatkowo kapitalnie się przy tym bawią. Brawo!

 

 

GG blús :: Punch

1. Broken Dreams 04:10
2. Touching The Void 03:52
3. Cradle Rock 03:40
4. Lost And Found 03:10
5. Everything Is Wrong With The World Today 03:45
6. Money 05:20
7. Lady Luck (Just Give Me A Chance) 03:35
8. I Wanna Tell You A Story 03:23
9. Spoonful 04:17
10. Punch 03:59

 

 

GG blús : facebook / bandcamp

GG blús :: Punch (recenzja)
4.7Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów