Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Otwarty umysł i głowa pełna pomysłów. 

Gosi to nazwa islandzkiego projektu muzycznego, który tworzą Andri Pétur (gitary, wokale, syntezatory i inne) oraz Marta Sif (wokalistka i dyrektor artystyczna). Projekt został założony w Holandii około 9 lat temu. We wrześniu 2017 roku duet zadebiutował albumem EP „React”. Obecnie muzycy powrócili do ojczystej Islandii.

11 lutego 2022 roku projekt Gosi wydał swój pierwszy longplay pod tytułem „Útúrsnúningur”. Jak zapewniają na swoim profilu społecznościowym – wykonują muzykę inspirowaną wszystkim do czego można zatańczyć, od disco i punka, aż po funk i world music. Para artystów dodaje, że Gosi to tożsamość młodej duszy, która tworzy muzykę indie-dance z tekstami inspirowanymi fikcją, gołębiami i baśniami. Muzycy głodni przygód starają się dostarczać słuchaczom dziwaczne melodie, hipnotyzujące bity, warczące gitary i niezdarny taniec ręczny. Ich muzyka z łatwością wdziera się do serca każdej spragnionej tańca duszy.

Album „Útúrsnúningur” to kalejdoskop różnorodnych brzmień i wpływów, które układają się w szeroki wachlarz ciekawych dźwięków i intrygujące muzyczne figury.  Zakres inspiracji muzyków jest faktycznie imponujący. Przewijają się tutaj elementy indie popu, disco, muzyki klubowej, worldmusic, worldbeat, funku, indie rocka, folku, elektroniki, jazzu i in. Muzyków cechuje otwarty umysł i głowy pełne efektownych pomysłów. Gosi tworzy muzykę nieoczywistą, brzmiącą wręcz awangardowo, dlatego bezpiecznie będzie określić ją po prostu muzyką alternatywną.

Omawiana płyta zawiera wiele błyskotliwych piosenek przepełnionych nieodpartym urokiem. Znajdziemy tutaj z pewnością wiele zmysłowych rytmów, zaskakujących rozwiązań oraz kuszących motywów zarówno gitarowych (w tym też basowych), syntezatorowych i elektronicznych. Na albumie nie brakuje również zgrabnych melodii. Niesamowita jest kreatywność i umiejętność zespołu do łączenia różnorodnych dźwiękowych składników w taki sposób, aby końcowy efekt nie był ciężkostrawny, a potrafił stworzyć spójną i fascynującą całość. A dodatkowo kompozycje potrafiły utrzymać uwagę słuchacza. Frajda ze słuchania „Útúrsnúningur” jest naprawdę ogromna. To dobry przykład na to, że można tworzyć alternatywne albumy, które jednocześnie są łatwe w odbiorze. Pomysłowa muzyka Gosi jest świeża, wciągająca i uzależniająca.

 

Gosi :: Útúrsnúningur

1. Í myrkri 3:12
2. Miðjarðarhafið 3:13
3. Yndisleg 03:24
4. Ský 03:22
5. Langtíburtistan 03:26
6. Alla daga 03:42
7. Tilveran 03:06
8. Hrafnastél 03:27
9. Snjókorn 03:24
10. Halar 03:12
11. Malbik 04:06
12. Við og við 03:07
13. Vúdú 03:29

 

Gosi : website / facebook / bandcamp / soundcloud / instagram / spotify


Gosi :: Útúrsnúningur (recenzja)
4.6Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów