Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.


GREYSKIES to pseudonim artystyczny 25-letniego islandzkiego singer-songwritera Steinara Baldurssona, który 15 października 2021 roku wydał swój debiutancki album pod tytułem „The Mind is Like the Moon”, nakładem Alda Music. Dodam, że krążek powstał we współpracy z producentem Pálmem Ragnarem Ásgeirssonem.

Na album „The Mind is Like the Moon” trafiło dziesięć kompozycji, które łączą różne muzyczne światy, a przede wszystkim alternatywny rock i indie pop oraz subtelne post grunge’owe akcenty. GREYSKIES otwiera przed nami nowe ścieżki i formy tworzenia muzyki. Umiejętnie łączy nastrojowe i liryczne fragmenty z epickimi i przestrzennymi motywami, w których odnajdziemy dużo chwytliwych haczyków i ładnych, mocno przebijających się melodii. Islandczyk ma dar do pisania wpadających w ucho, że tak to ujmę stadionowo brzmiących piosenek, które z pewnością świetnie sprawdziłyby się na koncercie pod gołym niebem. Przemawia przez nie zarówno duża wrażliwość, jak i zarażający swoją euforią pozytywny feeling. Te różne nastroje harmonijnie sąsiadują obok siebie i są odpowiednio zbalansowane. Artysta nie ukrywa też żadnych emocji. Steinar ma bardzo ciekawą barwę głosu. Jego śpiew nadaje muzyce istotnego kolorytu, głębi i znaczenia tekstom, sprawia, że wydają się one niezwykle szczere.

Świetnie się słucha „The Mind is Like the Moon” w całości, bo ani przez chwilę nie wieje z niego nudą. Muzyka GREYSKIES składa się z wielu zgrabnie łączących się ze sobą elementów. Interesująco również wypada przenikanie się wspomnianych na wstępie stylistyk. Jednym razem album skręca bardziej w kierunku indie rocka, by już za chwilę wskoczyć w alternatywne popowe rejony, które powinny z miejsca pokochać nawet stacje radiowe, ale nie jest to zarzut. W tych utworach nie brakuje inspirujących momentów. Wydawnictwo potrafi oczarować od pierwszego do ostatniego dźwięku i przez cały czas trzyma wysoki poziom. Wierzę, że GREYSKIES pozostanie projektem kreatywnym i nie przestanie szukać kolejnych intrygujących rozwiązań brzmieniowych.

 

 

GREYSKIES :: The Mind is Like the Moon

1. The Mind is Like the Moon
2. Numb
3. Evil
4. Rhoads
5. On the Run
6. Eyes
7. Hurts so Bad
8. Obsessed
9. Big Bird
10. End of the World

 

 
GREYSKIES : facebook / soundcloud / spotify

 

 

 

GREYSKIES :: The Mind is Like the Moon (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów