Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Bolero.

5 sierpnia 2022 roku kultowy islandzki zespół GusGus wydał nową  EP-kę pod tytułem  „Bolero”. Wydawnictwo zostało wydane za pośrednictwem brytyjskiej wytwórni HE.SHE.THEY. Jak czytamy na ich stronie – to wytwórnia płytowa, która stara się promować niesamowite i wyjątkowe talenty z pochodzące z różnych środowisk, niezależnie od płci, klasy, seksualności i rasy. Wydawnictwo zajmuje się przede wszystkim muzyką elektroniczną, taką jak house, techno, industrial i electronica. Swoją siedzibę mają w Londynie, ale są aktywni wszędzie i organizują imprezy na całym świecie, począwszy od Ibizy, aż po Bombaj.

Nowy wydawca zwraca uwagę na to, że GusGus jest dziś jednym z najbardziej lubianych i najdłużej funkcjonujących zespołów elektronicznych na świecie. Za pośrednictwem ich emocjonującej muzycznej podróży promującej wolną ekspresję i eksperymentowanie z dźwiękiem, oscylujące między analogowymi dżemami a niebiańskimi piosenkami, tworzą swój własny i odurzający styl elektroniki. Warto przypomnieć, że zespół przygotowywał remiksy między innymi dla takich zespołów i artystów jak Depeche Mode, Björk i Sigur Rós. Za każdym razem wypuszczał przebojowe single, np. „David”, „Over” i „Higher”. Obecnie  trio wciąż promuje swój ostatni album studyjny „Mobile Home” (2021; recenzja TUTAJ) serią koncertów i imprez.

Najnowsza EPka „Bolero” powstała we współpracy islandzkich muzyków z urodzonym w Michigan, a mieszkającym od wielu lat w Reykjaviku wokalistą Johnem Grantem, którego długa lista wyróżnień obejmuje m.in. występy z BBC Philharmonic Orchestra, aż do nominacji do nagrody BRIT 2014 w kategorii „Najlepszy międzynarodowy męski solowy artysta”.  Muzycy połączyli swoje siły, aby uzyskać żywe brzmienie na „Bolero”. Na EPce znajduje się trzy ścieżki – „Hold Me In Your Arms Again”, jej skrócona wersja radiowa oraz  porywający remiks przygotowany przez Aliego Schwarza, połowę kultowego niemieckiego duetu Tiefschwarz.

Bolero” to przede wszystkim świetnie wyprodukowany wielowarstwowy album, na którym znajdziemy miłe odniesienia do legendarnych patentów lat 80. i 90., jak również zaskakujące aranżacje i brzmienia stanowiące powiew świeżości na współczesnej scenie elektronicznej. GusGus pokazuje, że elektronika ma nie jedno imię. Sporo tutaj przyjemnych stylistycznych kombinacji, swobodnego i płynnego aranżacyjnego slalomu między electro, indie dance i techno, oraz wieloma innymi el-gatunkami. „Hold Me In Your Arms Again” to energetyczny i zaraźliwy numer, który z miejsca porywa słuchacza. Jego wciągający nastrój potrafi mocno wkręcić się w podświadomość i przynieść chwilę zapomnienia. Bez względu na okoliczności warto robić swoje.

 

 

 

 

GusGus :: Bolero EP

1. Hold Me In Your Arms Again (Radio Edit) 04:09
2. Hold Me In Your Arms Again 06:33
3. Hold Me In Your Arms Again (Ali Schwarz’s Dance Tili You Popo RMX) 06:01

 

 

 

 

GusGus : website / facebook / spotify / bandcamp / posłuchaj albumu