HAF to nowy islandzki zespół założony w 2019 roku przez parę (na płaszczyźnie zawodowej i prywatnej) młodych artystów: Íris Rós Ragnhildardóttir i Árni Beinteinn Árnason.

Artyści mówią o sobie, że – Íris tworzy melodie i linie wokalne, a później wspólnie z Árni aranżują piosenki, do których narzeczony pisze teksty. Poza tym obydwoje są wokalistami. Z tym, że Íris lubi złożone harmonie wokalne, a Árni partie rapowane.

20 lutego 2020 roku na rynku pojawił się debiutancki album HAF zatytułowany  „Í eigin heimi” (ang. „In My Own World”). Materiał na płytę nagrywano głównie w Studio Sýrlandi. Podczas nagrań danych kompozycji do duetu dołączyło w studiu wielu muzyków, którzy też pomogli parze w postprodukcji płyty.

Duet HAF dzięki umiejętnościom komponowania i aranżacji zgrabnych, nastrojowych i łatwo wpadających w ucho melodii zdecydowanie wpisują się ze swoją muzyką w ambitny nurt sceny popowej. Z kolei w ich nagraniach odnajdziemy także inne inspiracje, począwszy od folku i soulu, przez pop rock i elektronikę, a na hip hopie skończywszy. Muzycy bawią się dźwiękami, obudowują piosenki bogatymi aranżacjami i lirycznymi partiami pianina. Wszystkie elementy są połączone zgrabnie i ze smakiem. A delikatny, ale zdecydowany i zmysłowy głos Íris z marszu podbija serce słuchacza.

Większa część albumu „Í eigin heimi” utrzymana jest w średnim i wolnym tempie oraz intymnym klimacie. Niemniej jednak te subtelne ballady nie mają melancholijnego zabarwienia. Emanują ciepłem i romantyzmem. Znajdziemy tutaj łagodne i czułe kompozycje, które nie pozostawiają nas obojętnym. Od strony kompozytorskiej to wartościowa i niebanalna muzyka, która dodatkowo czaruje i głęboko porusza swoją emocjonalną i natchnioną atmosferą. HAF skłania słuchacza do refleksji. Niezwykle miło choć na chwilę odpłynąć gdzieś daleko przy tych dźwiękach.

 

 

HAF :: Í eigin heimi

1. Sár 3:12
2. Drip Drop 3:36
3. Örugg 4:17
4. Máttlaus 3:52
5. Martröð 3:36
6. Í eigin heimi 3:50
7. Klettur 3:12
8. Um eilífð 3:18
9. Draumur 2:32

 

 

 

HAF : facebook / spotify

HAF :: Í eigin heimi (recenzja)
4.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów