Hildur (Hildur Kristín Stefánsdóttir) to wokalistka, którą dobrze znamy z alternatywnej grupy Rökkurró. Aktualnie artystka skoncentrowała się na swojej solowej karierze.

W tym roku, dokładnie 12 maja 2017 roku, Hildur wydała swój debiutancki album EP zatytułowany „Heart To Heart”. Ta płyta jest nowym rozdziałem w karierze Islandki, która zapewnia, że „Ten album wypływa prosto z mojego serca. Włożyłam do tych piosenek wiele różnych emocji, co czyni go dość różnorodnym. Mam nadzieję, że dzięki temu, każdy znajdzie tu coś dla siebie”.  

Na mini albumie „Heart To Heart” znalazło się sześć indie electro-popowych piosenek. Bardzo fajnie, że wokalistka eksperymentuje z nowymi brzmieniami. Jej muzyka jest zupełnie inna niż ta, którą robiła z Rökkurró.

Jeśli chodzi o produkcję płyty „Heart To Heart”, to jest ona perfekcyjna. Pod tym względem brzmieniu nie brakuje nic, więc trudno się do czego przyczepić. Czysty profesjonalizm. Muzycznie również jest bardzo dobrze. Po pierwsze w nagraniach Hildur nie wyczuwam specjalnie jakichś nachalnych inspiracji innymi artystami. Zawartość płyty nie budzi wątpliwości co do tego, czy islandzka wokalistka ma własną osobowość artystyczną. Śmiało mogłaby konkurować z zachodnimi artystami na międzynarodowych listach przebojów. Po drugie jej piosenki brzmią niezwykle świeżo, przestrzennie i zmysłowo. Są to niezwykle chwytliwe i przebojowe numery.

Heart To Heart” to oczywiście pop – ale w różnych odmianach, a na pewno nie byle jaki i. Napakowany pięknymi melodiami i pomysłowymi aranżacjami oraz fantastycznymi liniami wokalnymi. Warto zwrócić uwagę, że Hildur jest autorką wszystkich utworów, co dowodzi temu, że ma talent i odpowiednie umiejętności, a nie jest tylko „produktem”. Motorem napędowym i siłą tej muzyki jest niewątpliwie głos Hildur. Jest ona wokalistka pewną siebie i swoich możliwości. Potrafi zaśpiewać i uwodzicielsko, i niewinnie, i romantycznie.

Płytę „Heart To Heart” uważam za bardzo udany debiut. Teraz pozostaje nam tylko czekać w jakim kierunku twórczość Hildur powędruje w przypadku kolejnego wydawnictwa.

 

 

 

Hildur :: Heart to Heart

1. Full of You 03:18
2. Bumpy Road 03:37
3. I’ll Walk With You 03:16
4. Run With My Heart 03:54
5. Would You Change 03:17
6. Water 04:10

 

 

 

 

Hildur : website / facebookHildur :: Heart to Heart (recenzja)
4.7Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów