Hildur (Hildur Kristín Stefánsdóttir), którą niektórzy mogą kojarzyć jako wokalistkę zespołu Rökkurró, od kilku lat skutecznie rozwija swoją solową karierę.

Artystka w 2017 roku debiutowała solowym albumem EP zatytułowany „Heart To Heart” (recenzja TUTAJ). Po drodze otrzymała kilka wyróżnień i nagród muzycznych, m.in. w kategorii Pop Song of the Year (“I’ll Walk With You”) podczas Icelandic Music Awards w 2017 roku, otrzymała również wówczas nominację w kategorii Newcomer of the Year,. Ponadto swoimi działaniami artystycznymi Hildur dąży do wzmocnienia pozycji kobiet w przemyśle muzycznym,  organizuje warsztaty pisania piosenek dla kobiet będące częścią inicjatywy Keychange oraz bierze udział w kampanii #TrustInYourself promujący samorozwój.

28 czerwca 2019 roku Hildur wydała swój drugi mini album zatytułowany „Intuition”, za pośrednictwem Anti Fragile Music. Na płycie znalazło się pięć indie popowych piosenek, które czarują swoim subtelnym brzmieniem i pięknymi melodiami. Islandzka królowa popu, jak niektórzy określają Hildur, błyszczy talentem kompozytorskim i wokalnym. Artystka wie jak tworzyć dobre piosenki, które mają w sobie to „coś”, które poruszają nie tylko na poziomie muzycznym, dźwiękowym, ale również w warstwie lirycznej. Kompozycje z „Intuition” są bardzo szczere, przejmujące, ale też wspierające, dające nadzieję i motywujące do działania. Artystka przekonuje słuchacza, aby wyzbył się swoich lęków i nie udawał kogoś kim nie jest. Aby przyznał się co tak naprawdę czuje, zaufał sobie i własnej intuicji i podążał za swoim sercem, realizując własne pragnienia i marzenia. Islandka namawia nas do do znalezienia wewnętrznej siły, do zdrowego i pozytywnego życia, i miłości.

Każda z kompozycji „Intuition” niesie w sobie silny ładunek emocjonalny, ale zawiera również przesłanie skłaniające do refleksji, bo poruszane w nich tematy dotykają wielu ważnych codziennych spraw i rzeczy, z którymi wielu ludzi się zmaga. Twórczość Islandki  ma mimo wszystko moc uspokajającą i medytacyjną. Cenię talent Hildur do umiejętnego łączenia w swojej muzyce dziewczęcości z kobiecością, wrażliwości i subtelnością z siłą i pewnością siebie. Podziwiam również to jaką muzykę pop tworzy, bo nie jest to pierwszy lepszy pop napompowany bombastycznymi syntetykami. Jest to elektroniczny pop dosyć prosty i naturalny, choć korzystający z nowoczesnych brzmień, a na przekór wszystkiemu niezwykle atrakcyjny, pochłaniający i inspirujący. Duże znaczenie w tym przypadku ma też rozkosznie brzmiący głos Hildur.

Na swoim najnowszym albumie Hildur pokazuje nam jak piękną ma duszę, głos i talent. „Intuition” to album ukształtowanej i świadomej siebie artystki, która zdecydowanie ma odwagę bycia sobą.

 

 

 

Hildur :: Intuition

1. Picture Perfect 3:34
2. Everyday 3:48
3. 1993 3:34
4. Woman at War 3:44
5. Work 2:56

 

 

 
 

 

Hildur : website / facebook / spotify


Hildur :: Intuition (recenzja)
4.8Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów