Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Islandzki artysta Stefán Örn Gunnlaugsson powraca z nowym albumem swojego unikalnego projektu ÍKORNI.

Więcej o tym projekcie dowiecie sięgając do recenzji jego poprzedniego wydawnictwa pt. „Red Door” (2016; recenzja) i „Before & After” (2018; recenzja).

22 maja 2022 roku ÍKORNI wydał swój najnowszy krążek pod tytułem „RUSI”. Materiał ten w całości został napisany, zaaranżowany, wykonany i zmiksowany przez Stefána Örn Gunnlaugssona. Jednie tekst do utworu „Runnið saman” artysta napisał wspólnie z Ragnheiður Gröndal, a tekst do „Sonetta” napisała Vigdís Klara Stefánsdóttir. Album był nagrywany w okresie 2020-2022 roku w Studio Bambus, Islandia. Jego mastering wykonał Sigurdór Guðmundsson ze Skonrokk Studios. Okładkę płyty stanowi obraz autorstwa Gunnlaugura Stefána Gíslasona. Dodam, iż w nagraniach gościnnie pojawiły się trzy wokalistki: Ragnheiður Gröndal (Runnið saman”), VALA aka Valdís Eiríksdóttir (Runnið saman” i „Hjörtu mætast”) oraz Bergrós Halla Gunnarsdóttir (Hjörtu mætast”).

Album „RUSI” składa się z pięciu kompozycji. Ich brzmienie stanowi połączenie wpływów takich jak folk, chamber pop, art rock i cinematic. Wykorzystane tutaj zostały gitary akustyczne, fortepian, harfa, jak również subtelne syntezatory, elementy i efekty elektroniczne. Najnowsze kompozycje ÍKORNI przełamują jednak muzyczne konwencje, dzięki czemu wydaje się ono niezwykle intrygujące, przykuwające uwagę, czy wręcz hipnotyzujące. Można się wprost rozkoszować nastrojowym klimatem i magicznym smakiem nowego dzieła projektu. Materiał dowodzi jak utalentowanym i skrupulatnym, a równocześnie uczuciowym i wrażliwym, jest Stefán Örn Gunnlaugsson. Artysta  ma głowę pełną kapitalnych pomysłów i duszę wypełnioną pięknymi emocjami. A co ważne potrafi przelać to na równie zachwycające i dźwięki. Efekt jest nadzwyczajny.

Najnowszy krążek ÍKORNI całkowicie skupia na sobie uwagę słuchacza. Oczarowuje go, porywa i uskrzydla. „RUSI” to płyta magiczna, muzyka absolutnie natchniona i uduchowiona. Można jej słuchać bez końca. Największą zaletą kompozycji przygotowanych przez islandzkiego artystę jest ich niezaprzeczalne piękno, liryczny klimat i harmonia. Dotyczy to zarówno warstwy instrumentalnej i wyśmienitych aranżacji, jak również łagodnych harmonii wokalnych, które brzmią tutaj po prostu nieziemsko dobrze. Oczywiście muzyka oraz głos Stefána i śpiew wokalistek odpowiednio ze sobą współgrają. Artystyczna szczerość i pasja włożona w wykonanie są tak autentyczne, że trudno jest się nie wzruszyć przy płycie „RUSI”. Mówiąc krótko – znakomite wydawnictwo! Polecam!

 

 
 

 

ÍKORNI :: RUSI

1. Sonetta 04:58
2. Beinbringur og Snarandi 03:48
3. Runnið saman 04:22
4. Landíbus með Jökri (Nú hvaða hvaða?) 03:23
5. Hjörtu mætast 02:43

 
 
 

 
 
ÍKORNI : facebook / bandcamp / soundcloud / spotify1 / spotify2

ÍKORNI :: RUSI (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów