Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

W tym szaleństwie jest metoda.

W 2019 roku punkowy zespół Joe & The Shitboys pochodzący z Wysp Owczych wydał swój debiutancki album zatytułowany „The Reason For Hardcore Vibes” (2019; Tutl Records; recenzja TUTAJ).

Krążek ten wzbudził duże zainteresowanie i wywołał sporo pozytywnego zamieszania wokół kapeli. Jeszcze większym powodzeniem cieszą się występy Joe & The Shitboys na żywo, które kipią szaleńczą energią. Zespół pojawiał się na dużych imprezach np. G! Festiwal, Iceland Airwaves Festival i Faroese Music Awards (gdzie zdobyli tytuł Artysty Roku), jak również dawał koncert w różnych nietypowych miejscach – na dachach, w toaletach publicznych, podwodnych tunelach, muzeach i skateparkach. Entuzjastyczne recenzje ich muzyki pojawiały się m.in. w BBC Radio 6 Music, NME, DIY, Dork, The Line of Best Fit, Gigwise, Brooklyn Vegan i wiele innych. Joe & The Shitboys jest przez wielu określany jako jeden z najbardziej ekscytujących nowych zespołów na żywo.

16 listopada 2021 roku Joe & The Shitboys wydali swój drugi album „The Reason For Hardcore Vibes (Again)”, za pośrednictwem Tutl Records. Materiał na krążek został nagrany w studiu Room No.7. Jego produkcją zajmował się Sigmund. Miksy wykonał Sjúrður E. Samuelsen, a za mastering odpowiedzialny był Daniel Husayn.

W zasadzie niewiele zmieniło się w podejściu Joe & The Shitboys do ich twórczości. Jak przystało na zaciekłych, bezkompromisowych i dowcipnych punkowców na swoim drugim krążku zapewniają słuchaczom jeszcze więcej ostrej jazdy, którą nie należy mylić z zabawą, bo nie tylko o zabawę w tej grze chodzi. „The Reason For Hardcore Vibes (Again)” to oszałamiająca kontynuacja debiutu, w kwestiach zasadniczych nie zawodzi, wszystkie elementy są na swoim miejscu. Ponownie zderzamy się z dziesięcioma kawałkami, które może i nie grzeszą swoją długością, ale za to nadrabiają dzikim temperamentem, elektryzującą żarliwością i bezpośrednimi tekstami, które są niezwykle istotnym i ważnym elementem danej sztuki. Zespół w ten sposób zwraca naszą uwagę na ważne społeczne i osobiste kwestie np. legalizacji aborcji („Kill Your Darlings”), homofobii, hipokrytów i fałszywych sojuszników LGBT („Closeted HomoFObe”, „Manspredator”, „Pull The Trigger”), ignorowanie postępu społecznego  („The Good Ol’ Days”), działalność zakładów przetwórstwa ryb („The Reson For Hardcore Vibes (Again)”), zanieczyszczanie środowiska („Save The Planet You Dumb Shit”). Trzeba wiedzieć, że panowie nie przebierają w słowach. Ich tekstom daleko jest do subtelności, sprawiają raczej wrażenie nonszalanckich, ekstrawaganckich i satyrycznych. Ponadto obfitują w wulgaryzmy i specyficzny humor, ale pod tą maską kryje się dużo poważnych spraw. Joe & The Shitboys są mono zaangażowani w walkę o równość, samostanowienie i prawa osób LGBT (co widać również na okładce płyty), sprzeciwiają się również też rasizmowi i zanieczyszczaniu środowiska. Zespół nieustraszenie realizuje swoją misję, nie ucieka od tematów trudnych i porusza je w tak zaskakujący sposób, że nie sposób przejść obok nich obojętnie i nie zastanowić się nad ich istotą choćby przez chwilę.

Muzycznie Joe & The Shitboys dostarczają nam surowy, szorstki garażowy punk rock. Ich muzyka jest drapieżna, dynamiczna i „niechlujna”, a równocześnie ekscytująca, szokująca i intrygująca. Muzycy są szczerzy w tym co robią, a przy okazji pewni siebie. Grają z ogromną werwą i zaangażowaniem. Brzmi to wszystko w pasjonujący sposób nie pozwalając słuchaczowi ani na chwilę nudy. Bezkompromisowość „The Reason For Hardcore Vibes (Again)” jest uderzająca. Okazuje się, że w tym szaleństwie jest metoda. Nie może być inaczej. To punk rock najwyższej próby.

 

 

Joe & The Shitboys :: The Reason For Hardcore Vibes (Again)

1. Personal Space Invader
2. Pull the Trigger
3. The Good Ol’ Days
4. Closeted HomoFObe
5. Manspredator
6. Save the Planet, You Dumb Shit
7. Kill Your Darlings
8. Rock And Roll (We Stole That Shit)
9. The Reson for Hardcore Vibes (Again)
10. An Ode To Shitheads

 

 

Joe & The Shitboys : facebook / bandcamp / spotify

Joe & The Shitboys :: The Reason For Hardcore Vibes (Again) (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów