Joe & The Shitboys to punkowy zespół pochodzący z Wysp Owczych.

Członkowie Joe & The Shitboys:

Joe (aka Fríði) – wokal
Willy Shit – gitara
Sammy Shit – bas
Johnny Shit – perkusja

12 kwietnia 2019 roku Joe & The Shitboys wydali swój debiutancki album zatytułowany „The Reson For Hardcore Vibes”, za pośrednictwem wytwórni Tutl Records. Tytuł albumu został zainspirowany plakatem zawieszonym w piwnicy starej opuszczonej szkoły, z napisem The Reson For Hardcore Vibes oraz prostackimi rysunkami pistoletu, nietoperza, kastetu i nożyc do żywopłotu.

Już na wstępie trzeba wyjaśnić, że muzycy z Joe & The Shitboys są prowokatorami, ale za zasłoną swojej gniewnej i zbuntowanej muzyki oraz ciętego języka – ironii i sarkazmu oraz bardzo specyficznego poczucia humoru, który nie każdemu zapewne przypadnie do gustu – przemycają istotne, a równocześnie kontrowersyjne społeczne treści dotyczące np. niesprawiedliwości, zmian klimatu, społeczność LGBTQ, weganizmu. Zresztą sami określają swój zespół jako „biseksualnych wegan grających shitpunk”.

Chociaż na ich albumie „The Reson For Hardcore Vibes” znalazło się dziesięć kompozycji cały album trwa niewiele ponad 10 minut, bo utwory są niezwykle krótkie np. najkrótszy „Fuck” trwa zaledwie dwie sekundy, a najdłuższy „Shitboys Theme” półtorej minuty. Zresztą będąc o tytułach należy zauważyć, że są one bardzo wymowne. Odczytując tytuły takich utworów jak „If You Believe in Eating Meat Start With Your Dog”, „Closeted HomoFObe”, „Macho Man Randy Savage”, „Save the Planet You Dumb Shit” łatwo można domyśleć się czego mogą one dotyczyć. Panowie nie pozostawiają żadnych niedomówień ani złudzeń.

Joe & The Shitboys prezentują surową, punkowo-garażową muzykę z mocnym przesłaniem – miłości i tolerancji. Muzyka, jak i treść prezentowana przez zespół jest mocno skondensowana i dosadna. Brzmienie „The Reson For Hardcore Vibes” jest brudne, surowe i głośne. Dominują tutaj proste aranżacje, przesterowane gitary i mocna perkusja oraz niezwykła energia. Panowie nie kombinują, grają po prostu swoje. Wokalny przekaz też jest prosty, do tego zadziorny i ekspresyjny. Fríði to dzikie sceniczne zwierze, które jest motorem napędowym kapeli.

Ekstrawagancka, energetyczna, chwytliwa i drapieżna muzyka punkowa Joe & The Shitboys dostarcza dużo zabawy i radości. Debiutancki album Farerczyków to solidny, żywiołowy i spójny krążek. Największym jego atutem jest punkowa skuteczność. W końcu to punk w czystej postaci, który daje bardzo ciekawy efekt. Trzymam kciuki za dalszy rozwój zespołu.

 

Joe & The Shitboys :: The Reson For Hardcore Vibes

1. Drugs R’4 Kidz 1:01
2. The Reson For Hardcore Vibes 2 1:33
3. Ram Me 0:35
4. Life Is Great You Suck 1:31
5. Wonderwall 0:52
6. Macho Man Randy Savage 1:37
7. Fuck 0:02
8. Pretend Serious 1:02
9. If You Believe In Eating Meat Start With Your Dog 0:22
10. Shitboys Theme 1:51

 

 

Joe & The Shitboys : facebook / spotify


Joe & The Shitboys :: The Reson For Hardcore Vibes (recenzja)
4.4Wynik ogólny
Ocena czytelników 2 Głosów