Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Zespół suchego oka.

Islandzki muzyk i artysta Arni Thor Arnason (Árni Þór Árnason) pisze muzykę od 1997 roku, będąc członkiem takich zespołów jak Mug, Stafrænn Hákon, Stroff.

27 stycznia 2023 roku artysta pod przybranym pseudonimem JOHL IUJV wydał swoją solową debiutancką EPkę zatytułowaną „Dry Eye”, za pośrednictwem Vogor Records. W tym roku muzyk planuje wydać serię tego typu EPek.

Mini album „Dry Eye” zawiera pięć utworów, które składają się na około 20 minut muzyki. Brzmienie debiutanckiej płyty JOHL IUJV można określić jako alternative/experimental rock z nutą lo-fi i noise rocka. To niezależna muzyka o awangardowym szlifie i chęci do eksperymentowania. Arni Thor Arnason nie daje się jednak ponieść improwizacjom, pamięta o ramach piosenkowych. Królują tutaj gitarowe zgrzyty, rzężące solówki, dysonanse  i instrumentalny hałas o zwiewno-psychodelicznym wydźwięku, kojarzący się niekiedy z twórczością nowojorskiej kapeli Sonic Youth. Mamy tutaj również do czynienia z melancholijno-klaustrofobicznym klimatem wzmocnionym pochmurnym wokalem Arniego. W tak gęstej atmosferze znajdziemy mocniej zaznaczone całkiem chwytliwe melodie.

JOHL IUJV jest uosobieniem rockowej niezależności i jednym z ciekawszych zjawisk na islandzkiej scenie. „Dry Eye” jest obiecującym debiutem tego projektu. Udało się na nim stworzyć intrygujące brzmienie i wciągający klimat. Czekamy na kolejne wydawnictwa od JOHL IUJV.

 

 

 

JOHL IUJV :: Dry Eye

1. Someone Else 04:26
2. Kill the Simple Line 02:16
3. Just Because You Want Me To 04:04
4. The Cosmos is Here 03:52
5. Get a New Tattoo 04:25

 

 

 

 

JOHL IUJV : bandcamp / soundcloud / spotify / Vogor Records

JOHL IUJV :: Dry Eye (recenzja)
4.7Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów