KRÍA to pseudonim artystyczny pani o imieniu Elísa Einarsdóttir, która jest islandzką singer-songwriterką i producentką obecnie zamieszkującą w Londynie.

0005387787_10

Jak przyznaje sama autorka inspiruje ją wszystko co jest niezwykłe, niewyjaśnione i nadprzyrodzone. Inspiruje ją również ojczysta Islandia, szczególnie przy pisaniu wierszy i tekstów. Przyznaje, że od zawsze interesowała się islandzkimi ludowymi opowieściami o duchach i ukrytych ludziach, którzy żyją w kamieniach.

Artystka zadebiutowała 3 sierpnia 2015 roku album EP zatytułowanym “Low Hype” (Basilar Records). KRÍA samodzielnie napisała wszystkie teksty i melodie na krążek. Natomiast przy produkcji i miksowaniu materiału towarzyszył jej Jak Owens.

Na płycie “Low Hype” znajdują się 3 utwory. Otwierający krążek „Antibody” opisuje sytuację w jaki sposób media przedstawiają kobietę oraz osoby należące do mniejszości.

11130202_904711899578871_2206253433293817739_n

Kolejna kompozycja „Hiding” opowiada o byciu introwertykiem.

Natomiast zamykający album, tytułowy utwór „Low Hype” mówi o znalezieniu się w jakimś mrocznym miejscu i stopniowym zdawaniu sobie sprawy z tego, że wszystko może się zmienić.

Muzyczny rdzeń charakteryzujący muzykę prezentowaną przez KRÍA stanowi dark electronic, a oplatają go elementy ambient i synthwave.

Zawartość albumu “Low Hype” to chłodny powiew mrocznej elektroniki. W brzmieniu na pierwszy plan wysuwa się niesamowity głos artystki. Z jednej strony kojący, a z drugiej bardzo intensywny. Towarzyszą mu rozmyte dźwięki syntezatorów, melancholijny bas, industrialne bity i sensualne glitche. Całość tworzy zupełnie nieziemski i zachwycający klimat. Niebiańsko piękny i oniryczny.

 

 

 

 

KRÍA :: Low Hype

1. Antibody 3:45
2. Hiding 3:53
3. Low Hype 3:52

 

 

 

 

 

KRÍA : website / facebook / bandcamp


KRÍA :: Low Hype (recenzja)
4.7Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów