Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Suita wiolonczelowa.

Zupełnie niedawno omawialiśmy dwa wydawnictwa autorstwa islandzkiego muzyka Lárusa Sigurðssona – „Cinematic Soundscapes II” i „Spooky Gestures At A Distance”, które ukazały się w uprzednim roku – recenzja TUTAJ.

Natomiast 20 stycznia 2023 roku artysta wydał kolejny album zatytułowany „Sell​ó​sv​í​ta Í 10 Þ​á​ttum”. Cały materiał został skomponowany przez autora, który zajął się również całym wykonaniem instrumentalnym, w tym również przygotowaniem elektronicznego soundscape’u. Co istotne w przypadku tych nagrań na płycie gościnnie wystąpił węgierski wiolonczelista Mátyás Ölveti, pełniący tutaj bardzo ważną rolę. Mastering płyty wykonał Ólafur Josephsson w Vogor Studios.

Album „Sell​ó​sv​í​ta Í 10 Þ​á​ttum” to tak naprawdę, na co wskazuje tytuł płyty, „suita wiolonczelowa w 10 częściach”, czyli suita składająca się z cyklu dziesięciu utworów instrumentalnych. Lárus Sigurðsson rozpisał partytury na wiolonczelę solo, dodając do tych akustycznych partii ornamenty w postaci delikatnych dźwięków pianina, harfy, gitary, elementów field recordingu i naprawdę subtelnych ambientowych pejzaży. Całość tych instrumentalnych kompozycji tworzy razem nastrojowy  i refleksyjny klimat z dominującą nutą nostalgii i romantyzmu. Ton tych nagrań jest z jednej strony poważny, ale jednocześnie intymny.Jest oszczędnie, ale fragmenty suity mienią się różnymi odcieniami, które sączą się strumieniem autentycznych emocji. Płynie się tu niespiesznym nurtem, poza czasem i przestrzenią, ale mając przed oczami wyjątkowe krajobrazy. Omawianemu wydawnictwu zdecydowanie nie brakuje pomysłu, który dopełnia brzmieniowa logika i ujmująca harmonijność. Muszę przyznać, że efekt jest bardzo ciekawy.  

 

 

Lárus Sigurðsson :: Sell​ó​sv​í​ta Í 10 Þ​á​ttum

1. I 02:10
2. II 02:17
3. III 02:08
4. IV 02:34
5. V 01:40
6. VI 01:21
7. VII 01:07
8. VIII 01:54
9. IX 02:47
10. X 01:36

 

 

Lárus Sigurðsson : facebook / bandcamp / spotify

Lárus Sigurðsson :: Sellósvíta Í 10 Þáttum
4.7Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów