Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Elektryzująca akustyczna muzyka.

Islandzko-chińska singer-songwriterka Laufey 26 sierpnia 2022 roku wydała swój pierwszy długogrający album pod tytułem „Everything I know about Love” (2022; recenzja TUTAJ), który zebrał wiele pochlebnych recenzji napływających z różnych kierunków świata. Ponadto artystka zabrała się w długą trasę koncertową promującą płytę. Aktualnie po Ameryce Północnej, a później ma zaplanowane koncerty w Europie. Między występami Laufey znalazła jednak wolną chwilę na to, żeby polecieć na Islandię na szybką sesję nagraniową.

W wyniku tego, niecały miesiąc od premiery ostatniej płyty, artystka opublikowała w dniu 22 września 2022 roku kolejne swoje wydawnictwo. Jest to album EP pod tytułem „The Reykjavik Sessions”. Na omawianej płycie znalazło się sześć kompozycji znanych z albumu „Everything I know about Love”, ale zaprezentowanych w oszczędnych, akustycznych wersjach bez towarzyszenia sekcji smyków i dęciaków. Dodam, że utwory zostały nagrane na żywo w jednym ujęciu w Reykjaviku. Brzmienie oraz nastrojowa i kameralna atmosfera nagrań „The Reykjavik Sessions” kojarzy się z wcześniejszą EPką Laufey -„Typical of Me” (2021; recenzja TUTAJ).

The Reykjavik Sessions” to wyjątkowo piękny album, który hipnotyzuje i pochłania słuchacza swoją niesamowitą i unikalną atmosferą. Płyta stanowi również idealne uzupełnienie pierwotnego materiału Laufey. Warto poczuć niezwykły nastrój tej muzyki, która została tutaj przez artystkę pięknie i emocjonalnie wykonana na żywo. Laufey brzmi po prostu fenomenalnie, nie musi przy tym uciekać się do studyjnych sztuczek. Jej intymne i zmysłowe utwory poruszają do głębi. „The Reykjavik Sessions” to płyta jak najbardziej godna uwagi i polecenia każdemu, kto chce miło spędzić wolny czas. Melancholijna i ciepła muzyka Laufey potrafi przyjemnie zelektryzować.

 

 

 

Laufey :: Reykjavík Sessions – EP

1. Valentine (Live) 03:01
2. Falling Behind (Live) 02:29
3. Dear Soulmate (Live) 04:37
4. Fragile (Live) 03:39
5. Let You Break My Heart Again (Live) 04:40
6. Everything I Know About Love (Live) 03:34

 

 

 

 

Laufey : website / facebook / instagram / spotify


Laufey :: Reykjavík Sessions - EP (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów