Lea Kampmann to kolejna utalentowana singer-songwriterka pochodząca z Wysp Owczych.

Choć Lea Kampmann wychowywała się w Danii, to jednak w wieku 18 lat wewnętrzna potrzeba zmusiła ją do powrotu na ojczystego kraju, który tchnął w nią nową energię i zainspirował do tworzenia muzyki. Efekty tych pracy możemy doświadczyć za pośrednictwem niedawno wydanego mini albumu artystki.

Debiutancki album EP Lea Kampmann zatytułowany „Common Blue” ukazał się 14 października 2017 roku i został wydany przez farerską wytwórnię TUTL Records.

Materiał na płytę został nagrany w 2016 roku w Bloch Studio znajdującym się w miejscowości Tórshavn (Wyspy Owcze). W nagraniach 20-letniej artystce towarzyszyli: Ólavur Gaard na gitarze, Hjørtur Háberg na perkusji, Vinjar E. Petersen na klawiszach i Karl Andreas Stórá na basie.

Na płycie „Common Blue” znalazło się pięć autorskich kompozycji Lea Kampmann, dzięki którym słuchać ma możliwość przeniesienia się do niezwykłego i zmysłowego świata. Muzyczny świat Farerki jest klimatyczny i emocjonalny. To przestrzeń niebywale ciepła i jednocześnie przyjemnie melancholijna. Przez te utwory wyraźnie przemawia kobieca wrażliwość i dobre serce.

Lea Kampmann zainspirowana farerskim krajobrazem oraz cichymi i szarymi dniami, jakie dominują pośrodku Oceanu Północnoatlantyckiego, ukazuje intymny wewnętrzny świat młodego artysty, który powraca do życia. Artysty, który pragnie nauczyć się ufać swojemu wewnętrznemu głosowi, który chce spełnić wiele swoich marzeń. Pisze także o spotkaniu z miłością, o rozterkach i swoich wątpliwościach, które towarzyszącym jej przy rozmyślaniu nad tym jak powinno wyglądać życie.

Pięć spokojnych i czarujących kompozycji farerskiej singer-songwriterki stwarza niezwykle intymną atmosferę. Indywidualny charakter „Common Blue” emanujący uczuciowością i duchownością zbudowany jest wokół onirycznych i nastrojowych dreampopowych aranżacji, subtelnych indie folkowych melodii oraz delikatnego i kojącego głosu Lea. Kompozytorka i wokalistka kieruje się w swojej twórczości umiarem i oszczędnością, nie boi się również ciszy. Ta płyta oczarowuje swoją naturalnością i niewymuszoną ekspresją. Przejmujący śpiew artystki urzeka od pierwszej sekundy i pozwala nam delektować się muzyką bez końca.

Common Blue” to jedna z tych płyt, które płyną gdzieś obok głównego muzycznego nurtu, z dala od blasku świateł i mainstreamu, a jednak nie sposób się przy nich nie wzruszyć, czy o nich zapomnieć. Po ostatnich dźwiękach pozostaje zawsze niedosyt i uczucie tęsknoty.

Lea Kampmann swoim debiutanckim albumem pokazała, że jest uzdolnioną kompozytorką i wokalistką. To artystka, która potrafi zaintrygować słuchacza i skupić na sobie uwagę. Słuchając „Common Blue”  przez cały czas miałem wrażenie, że Farerka siedzi tuż przede mną i śpiewa tylko dla mnie. Znakomity album, z którym warto się zaprzyjaźnić.

 

 

 

Lea Kampmann :: Common Blue

1. This Love Of Mine
2. Flood
3. Common Blue
4. Moonsick
5. Water

 

 

 

 

Lea Kampmann : facebook

Lea Kampmann :: Common Blue (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów