Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Prowadzeni przez lwa.

Led by a Lion to rockowy kwartet z Reykjavíku, którą założył Smári Tarfur (Son Of The Wind, Smeriglio del Toro, Patronian, Ylja). W skład zespołu wchodzą:

Bragi Eiríkur Jóhannsson – wokal
Smári Tarfur – gitary, perkusja, wokal
Maggi Magg – perkusja
Arnþór Ágústsson – bas

21 września 2022 roku zespół Led by a Lion wydała swój debiutancki album pod tytułem „Úmbarassa”. Materiał na płytę zespół napisał wspólnie. Krążek został  nagrany w studiu Pierdolnik oraz w Stubenhaus. Miksowaniem albumu zajmowali się Maggi Magg i Pierre Dolinique. Za produkcję odpowiadał Smári Tarfur.

Zespół Led by a Lion gra hard rock zabarwiony bluesem, muzyką soul-gospel i folk rockiem. Z miejsca rzuca się w uszy żywe, naturalne brzmienie. Domyślam się, że właśnie taki był zamysł zespołu. Ich muzyka przesiąknięta jest bez reszty starymi brzmieniami, brudną gitarą elektryczną i akustyczną oraz szorstkim wokalem. Sekcja nie jest rozbudowana, ale znajduje się w niej wszystko, aby dać czadu – gitara, bas i perkusja. Muzycy urozmaicają tego typu granie i dodają własny, nietuzinkowy styl, dlatego warto zwrócić na nich uwagę. Obok rozbujanych i rasowych rockerów, z których bije naturalność, swoboda i moc, na płycie „Úmbarassa” znajdują się również stonowane i spokojne akustyczne ballady o organicznym brzmieniu i niezwykle hipnotyzującej atmosferze podszytej południem Stanów Zjednoczonych. Led by a Lion prezentuje się rewelacyjnie w obydwu odsłonach. Niezależnie od kontrastowych nastrojów czuć w tej muzyce szczere emocje i zaangażowanie. Na debiutanckim albumie islandzkiej grupy można odnaleźć sporo niezłych zagrywek gitarowych, opatrzonych świetnym riffem, jak również przyjemnych linii melodycznych i harmonii wokalnych, które po prostu ujmują. Jak to mówią: nóżka sama chodzi w rytm muzyki.

Album „Úmbarassa” wywarł na mnie pozytywne wrażenie. To porządny materiał z charakterem, ukazujący aranżacyjny kunszt i songwriterski talent muzyków z Led by a Lion. Wszystko szczere, prosto z serca. Jest coś przyciągającego w muzyce tej grupy i w wokalu Bragiego Eiríkura. Dlatego z niecierpliwością czekam co grupa zaprezentuje na swoim kolejnym krążku.

 

 

 

Led by a Lion :: Úmbarassa

1. The Way It Is (Be at Ease) 04:19
2. White Tuxedo 03:43
3. All Eyes On Me 04:03
4. Gimme Love 04:13
5. Funky Footballer 01:20
6. Meth Before Disco 03:14
7. I Found I. 04:39
8. Find Me 04:16

 

 

 

Led by a Lion : facebook / bandcamp

Led by a Lion :: Úmbarassa (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów