Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Lustro Lexzi.

Lexzi to pseudonim artystyczny islandzkiej singer-songwriterki i producentki Alexandry Björk Elfar. Dodam, że artystka wystąpiła również w roli aktorki w filmie „Islandzka masakra harpunem wielorybniczym” (Reykjavik Whale Watching Massacre, 2009). Własne  kompozycje pisze od 14 roku życia. Dotychczas wydała dwie  EPki: „haunted Mind” (2018) i „Ljós Í Hyldýpi” (2021) oraz kilka singli.

20 marca 2022 roku na rynku pojawił się najnowszy album EP Lexzi pod tytułem „Mirror Mirror”. Wszystkie kompozycje skomponowała Lexzi. Natomiast teksty napisała Monae James. Rejestracją albumu i jego miksowaniem zajmował się Stefán Örn Gunnlaugsson, który wraz z artystką zajmował się również produkcją muzyki. Mastering płyty wykonał Sigurdór Guðmundsson.

W nagraniach albumu „Mirror Mirror” wzięli udział: Lexzi (wokal, gitara) oraz Stefán Örn Gunnlaugsson (fortepian, gitara, bas, perkusja). Muzycy wspólnie zajęli się również programowaniem instrumentów smyczkowych.

Najnowsza EPka Lexzi zawiera 3 premierowe utwory oraz dodatkowo jeszcze wersję instrumentalną jednego z nich. Trudno jednoznacznie zdefiniować muzyczną zawartość płyty „Mirror Mirror”. Z pewnością muzyka ta czerpie inspiracje z muzyki folkowej, indie popowej, smooth jazzowej i filmowej. Muzycy łączą stylowe dźwięki fortepianu z subtelnym brzmieniem gitar i łagodnymi partiami perkusji, którym akompaniują umiejętnie zaprogramowane instrumenty smyczkowe nadające całości niezwykłej elegancji i powabu. Muzyka jest świetnie zaaranżowana i wyprodukowana. Natomiast na pierwszym planie błyszczy wspaniały głos Lexzi. To wszystko stworzyło niezwykłą i niepowtarzalną atmosferę, która emanuje ciepłem, spokojem i magią. Przez ten cudowny klimat, zamykając oczy, można poczuć jakby stało się tuż obok artystki. Jej wykonanie dają poczucie prywatności, zupełnie jakby piosenki były dokładnie dla nas.                                                                                             

Słuchając kompozycji z „Mirror Mirror”, raz za razem po ciele słuchacza przechodzi przyjemny dreszcz rozkoszy. Kompozycje urzekają wewnętrzną szlachetnością, spokojem i harmonią. Lexzi z wrodzoną sobie elegancją i gracją potrafi uwieść zmysły słuchacza. Ciepły, otulający głos wokalistki, z całą swoją delikatnością, zmysłowością i urokiem chwyta mocno za serce, jest niczym balsam na duszę.

 

 

 

Lexzi :: Mirror Mirror

1. Escape Myself 04:25
2. Locked Inside 03:46
3. Yours 03:29
4. Yours (Instrumental) 03:27

 

 

 

Lexzi : website / facebook / spotify / youtube

Lexzi :: Mirror Mirror (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów