Markús & The Diversion Session to kolejny ciekawy projekt muzyczny dowodzony przez muzyka o imieniu Markús Bjarnason, który powołał go do życia w 2011 roku.

Markús wcześniej występował już jako wokalista i gitarzysta, tudzież basista czy klawiszowiec w takich zespołach jak np. Sofandi, Skátar, Glasmar Further Than Far Far oraz Campfire Backtracks.

Grupę Markús & The Diversion Session tworzy w sumie czterech muzyków:

Markús Bjarnason – wokal, gitara
Georg Kári Hilmarsson
Ási Þórðarson –
perkusja
Marteinn  Sindri Jónsson

Debiutancki długogrający album omawianego zespołu zatytułowany “The Truth the Love the Life” ukazał się 30 października 2015 roku. Jego mastering wykonał Ingi Von Kessel.

Markús & The Diversion Session patronują na wpół akustycznym dźwiękom spod znaku alternative folk-rock z nutą melancholii i nadziei. Podstawowe instrumentarium uzupełniane jest umiejętnie ciepłem klawiszy pianina i rozedrganiem organ Hammonda. Pojawiają się również subtelne partie instrumentów smyczkowych i dętych.

Na “The Truth the Love the Life” znalazło się miejsce na piękne i wzruszające ballady oraz kompozycje o iście rockowym charakterze z łatwo wpadającymi w ucho melodiami i śmiałą wyrazistą rytmizacją, przy której nóżka sama chodzi. Obok folk- rocka pojawiają się tutaj elementy w stylu alternative country, americany, a nawet bluegrass. To zresztą i tak  pewne uproszczenie sprawy, bo tropy stylistyczne, rozsiane po albumie prowadzą w wielu różnych kierunkach. Ale generalnie są to singer-songwriterskie historie pisane przez życie z narracją prowadzoną przez gitarę oraz ciepły i miękki głos  Markúsa.

Brzmienie grupy Markús & The Diversion Session jest bardzo naturalne i żywe. Przez ich kompozycje przemawia szczerość i dobrze pojmowana prostota. Nie ma tutaj niepotrzebnych długich instrumentalnych wycieczek czy popisów. Dodajmy do tego autentyczną radość ze wspólnego muzykowania, aranżacyjne mistrzostwo, rewelacyjne linie melodyczne oraz bardzo interesujące partie wokalne, w których głównemu wokalowi towarzyszą chórki i już wiemy, że to nie mogło się nie udać.

Panowie z Markús & The Diversion Session nagrali bardzo ciekawy krążek, zawierający w sobie ogrom dobrego brzmienia. “The Truth the Love the Life” to znakomity album, który ma praktycznie wszystko, by zachwycić. No i zachwyca. Nie ma na niej słabych momentów ani sztucznego efekciarstwa. Za to smaczków i niuansów tu tyle, że znudzić się nie sposób. Takich uroczych i pełnych gracji płyt nie nagrywa się codziennie. Prawdziwa rozkosz słuchania i tylko jedno „ale” – płyta tak szybko się kończy, za szybko, dlatego włączam ją ponownie. I tak w kółko. 

 

Markús & The Diversion Session :: The Truth the Love the Life

1. Mónóey 03:50
2. Decent Times 03:19
3. The Truth the Love the Life 03:38
4. Get a Party Going 03:08
5. 13th Floor 03:41
6. É bisst assökunar 03:53
7. Now I Know 03:11
8. Blessed 03:43
9. Picture a Painting 03:25
10. Slow Boat 04:42

 

 

Markús & The Diversion Session
: facebook / bandcamp / soundcloud

Markús & The Diversion Session :: The Truth the Love the Life (recenzja)
4.6Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów