379900_490518647668021_1680408653_n

Zespół Robert the Roommate powstał wiosną 2010 roku.
W jego skład wchodzą:

Rósa Guðrún Sveinsdóttir – śpiew
Þórdís Gerður Jónsdóttir – wiolonczela
Daníel Helgason – gitara
Jón Óskar Jónsson – perkusja

Początkowo muzycy grali covery innych zespołów, głównie utwory Boba Dylana i Leonarda Cohena. Jesienią 2010 roku zespół wygrał konkurs na najlepsze wykonanie utworu Lennona, organizowany w radiu Icelandic National Radio 2. Wówczas muzycy podjęli decyzję o dokonaniu zmiany w swojej działalności artystycznej i skoncentrowali się na komponowaniu i tworzeniu własnego materiału.

Wynikiem tych dwuletnich przygotowań jest wydany w kwietniu 2013r. debiutancki album grupy zatytułowany po prostu „Robert the Roommate”. Album zawiera 11 utworów wykonanych w języku angielskim.

Swoją muzykę zespół określa jako „pewien rodzaj mieszanki folku, popu, rocka oraz pozostającą pod wpływem takich zespołów jak Led Zeppelin i Fleet Foxes”.

Robert the Roommate to miłośnicy akustycznego grania, którzy potwierdzają atrakcyjność subtelnych i naturalnych dźwięków instrumentów. Zwiewność granych z wielkim wyczuciem oszczędnych nut jest dowodem kunsztu muzycznego młodych Islandczyków. Debiutancki album zespołu jest spójny brzmieniowo, a poszczególne kompozycje utrzymują równy poziom.

Czyste, delikatne partie wokalne Rósy idealnie współgrają z muzyką, obydwa elementy przenikają się wzajemnie, tworząc jednolitą całość i stanowią o wartości tego wydawnictwa. Ponadto dźwięki płynące z wiolonczeli, które mają znaczące miejsce w muzyce Robert the Roommate dodają jej wyraźnego kolorytu i smaku.

Obecnie zespół jest w trakcie nagrywania teledysku do utworu „I Will Catch You When You Fall”. Ten utwór to nie jedyny fragment na płycie, który spełnia rolę idealnego tła w przypadkach błogiego popołudniowego lenistwa. Równocześnie mocno zapada w pamięć i zmusza by go nucić przy codziennych domowych czynnościach.

Świetny warsztat techniczny muzyków, nienaganny i czysto brzmiący wokal, do tego dźwięk wiolonczeli oraz naprawdę fajne i przyjemne melodie sprawiają, że muzyka Robert the Roommate wyzwala pozytywne wibracje.

 

 

32434_490574360995783_1168634279_n

Robert the Roommate :: Robert the Roommate

1. The Key
2. I Will Catch You When You Fall
3. Far too Soon
4. Where All Is Green
5. Never Kill Again
6. Wind on Our Side
7. To Belong
8. Bound to Lose
9. Tom
10. III
11. Let You Go

 
 

Robert the Roommate : website / facebook

Robert the Roommate :: Robert the Roommate (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów