Sædís Lind (właść. Sædís Lind Másdóttir) to islandzka pop-rockowa wokalistka, która pochodzi z Hveragerdi.

Artystka zadebiutowała w tym roku albumem EP zatytułowanym „Divinity”. Album był nagrywany i miksowany w Angli przez Kage’a. Natomiast mastering materiału wykonał Neil Pickles w Reveal Sound.

Muzykę na pierwszą płytę Sædís Lind skomponował Kjartan Guðmundsson, który zajmował się także produkcją krążka. Zaś teksty napisali: Bjarni Freyr Pétursson („Standing Still„, „In Your Arms„, „Summer Rain„), Varun Sharma („Divinity„) oraz Kage („Jiggle„).

W nagraniach albumu „Divinity” uczestniczyli również:

Rishi Bradoo, Marco Marin, Mercy i Kage – chórki 
Marco Marin – perkusja akustyczna 
Kage – gitary, bas, pianino/klawisze, syntezatory i programowanie
Jay Abdul – perkusja elektryczna w „Summer Rain

Przysłuchując się płycie „Divinity” można stwierdzić, iż Sædís Lind zadebiutowała albumem niejednoznacznym stylistycznie. Dobrym, chociaż pozostawiającym słuchacza w niepewności co do tego, w jakim kierunku pobiegnie jej dalsza ścieżka kariery. Niemniej jednak z pewnością tych pięć utworów umieszczonych na albumie gwarantuje świetna zabawę i udowadnia, że artystka nie stoi w miejscu tylko poszukuje sposobów na wyrażenie siebie.

Brzmienie muzyki z „Divinity” stanowi połączenie popu, rocka, r’n’b i soulu. Niektórzy uznają, że nie jest to nic odkrywczego i płyta nie wywraca do góry nogami pop-rockowego rynku. Być może, ale i nie ma się też do czego przyczepić. Jedno jest pewne – dobrze się tego albumu słucha.

Divinity” to solidna propozycja, szybko wpadająca w ucho i dopasowana do warunków panujących na współczesnym rynku. Melodie i efektowne aranżacje nie tracą na atrakcyjności nawet po kilkukrotnym przesłuchaniu. Co ważne na takim tle efektownie wypada piękny oraz nie pozbawiony uczuć i emocji głos wokalistki. A obcować z takim wokalem to czysta przyjemność.

 

 

 

Sædís Lind :: Divinity EP

1. Standing Still 4:06
2. Jiggle 3:35
3. In Your Arms 3:57
4. Divinity 4:03
5. Summer Rain 4:07

 

 

 

 

Sædís Lind : facebook / soundcloud

Sædís Lind :: Divinity EP (recenzja)
4.3Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów