Rockowe grenlandzkie trio Secure Escape wyraźnie lubi pohałasować na instrumentach ku uciesze swojej i swoich fanów. Ich alternatywna muzyka wydaje się wołać: Zrób głośniej!

Zespół Secure Escape debiutował w 2017 roku albumem „Turnpoint” – recenzja TUTAJ. Natomiast 4 października 2019 roku grupa wydała album koncertowy zatytułowany „Live In Sisimiut, Arctic Sounds, April 2019”. Jest to miły prezentem dla fanów, tych którzy tam byli, jak i dla kogoś, kto nie miał szansy usłyszeć ich na żywo. Jak wskazuje tytuł płyty, materiał został zarejestrowany podczas występu Secure Escape na Arctic Sounds Music Festival, który odbył się w kwietniu 2019 roku w miejscowości Sisimiut, znajdującej się oczywiście na Grenlandii. Na marginesie musze się Wam przyznać do tego, że jest to pierwszy album koncertowy z Grenlandii jaki kiedykolwiek słyszałem.

Na wydanej koncertówce Secure Escape znalazło się w sumie dziewięć kompozycji. Większość z nich pochodzi z debiutanckiej płyty Grenlandczyków, ale w tym zestawie pojawiły się także dwie nowe kompozycje: „Altered Thoughts” i „Catharsis”, które moim zdaniem są bardzo udane i wciągające. Idealnie wpisują się w dotychczasowy styl zespołu i pobudzają apetyt na nowe studyjne dzieło. Muzyka z albumu „Live In Sisimiut, Arctic Sounds, April 2019” jest mocna i zadziorna. Po prostu wgniatająca w ziemię. Gitary są odpowiednio brudne, ciężkie i przesterowane. Dudniący bas każdym szarpnięciem struny dotyka mięsistego dołu zderzając się z gęstym rytmem surowej perkusji. Masywną tkankę tego brzmienia dopełnia wokal przesiąknięty melancholią.

Występ Grenlandczyków jest elektryzujący i nasycony energią. Słychać, że muzycy są w dobrej formie i grają na luzie, dzięki temu odpowiednio podgrzewają zimną grenlandzką atmosferę. W muzyce Secure Escape znajdziemy wiele odniesień do amerykańskiej gitarowej alternatywy lat 90-tych. Typowej dla tego okresu punk rockowej jazgotliwości, grunge’owych ciężkich gitar i okołometalowych nieokiełznanych riffów. Jeśli jednak komuś się wydaje, że to co gra zespół to tylko jeden wielki hałas, to grubo się myli. Wprawdzie ich brzmienie posiada wyraźny rockowy pazur, jest szorstkie, przybrudzone, rozedrgane i psychodeliczne, ale mimo to muzyka Grenlandczyków wcale nie jest pozbawiona chwytliwości i melodyjności. Tylko pamiętajcie, że należy jej słuchać z maksymalnie ustawionym pokrętłem na wzmacniaczu.

Każdy miłośnik alternatywy będzie usatysfakcjonowany „Live In Sisimiut, Arctic Sounds, April 2019”. Z całego serca życzę powodzenia Secure Escape.

 

 

Secure Escape :: Live in Sisimiut, Arctic Sounds, April 2019

1. Oblivious 4:31
2. Turnpoint 4:41
3. Serene 2:46
4. Heartless 3:44
5. The Dream 4:13
6. Altered Thoughts 2:53 (new song)
7. Listen, Don’t Listen 2:18
8. Arid 3:07
9. Catharsis 3:44 (new song)

 

 

Secure Escape : facebook / spotify / itunes

Secure Escape :: Live in Sisimiut, Arctic Sounds, April 2019 (recenzja)
4.7Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów