SEINT to solowy projekt Josepha Cosmo Muscat (aka Jobbi) znanego muzyka, kompozytora, a także producenta.

O tym artyście jak i jego projekcie SEINT pisaliśmy już przy okazji recenzji poprzedniego krążka „Post Pop / The Last Day With Us” (2017; recenzja tutaj).

Dziś natomiast spotykamy się w tym miejscu w związku z premierą najnowszego albumu SEINT zatytułowanego „The World is not Enough”, który ukazał się 20 lipca 2018 roku. Materiał na płytę został w całości skomponowany, wykonany, nagrany i wyprodukowany przez Josepha.

Elektroniczna muzyka z „The World is not Enough” rozwija w sposób naturalny brzmienia i wątki, które znamy z poprzedniego wydawnictwa SEINT. Dostajemy tutaj ciekawe nawiązania do synth popu, indie electro i trip hopu, ale nie tylko, bo muzyk sięga znacznie dalej. Całość, którą można określić krótko jako future pop, czy post pop, jest świetnie wyważona. SEINT umiejętnie łączy surowy świat szorstkich i mocnych bitów oraz  zimnych industrialnych elementów z krainą odrealnionych, rozmarzonych linii wokalnych potraktowanych obróbką w auto tune oraz podgrzewającym temperaturę brzmieniem partii syntezatorów TR-808. Artysta płynnie i bez zgrzytu przechodzi od numerów energetycznych, do tych bardziej nastrojowych, refleksyjnych, podszytych ambientem. Dodam, że gościnnie w tytułowym utworze pojawia się islandzka wokalistka KRIA, a w nagraniu kompozycji „No music for my love” brał udział elektroniczny projekt Cryptochrome.

Pomimo tego, że najnowsza produkcja SEINT została poświęcona pamięci zmarłego przyjaciela artysty,  Ingólfura Bjarniego Kristinssona, wydaje się ona mniej melancholijna w porównaniu do post apokaliptycznego popu z poprzedniej płyty. Na „The World is not Enough” odnajdziemy więcej nadziei, więcej ciepłych i poruszających motywów oraz wpadającej w ucho melodyki, która łagodnie i dostojnie sunie po powierzchni wody. Kompozycje te są również bardzo emocjonalne, chwilami bezsprzecznie piękne, szczególnie kiedy dźwięki łącząc się z rytmem układają się w płaszczyzny, które stają się szerokimi krajobrazami. Tak budowany nastrój potrafi zawładnąć myślami słuchacza. Niezaprzeczalnie wpływ na to ma również świetna, czysta produkcja. 

SEINT to ważny głos na islandzkiej scenie elektronicznej. Zawartość płyty „The World is not Enough” bez wątpienia zasługuje na uwagę. Bez dwóch zdań każdy kto się interesuje post popem musi ten krążek przesłuchać.

 

 

 

SEINT :: The World is Not Enough

1. Sad Boy 03:33
2. Guð 03:12
3. On & Off 03:19
4. You 03:03
5. Memories 02:56
6. No Music for My Love (Feat.Cryptochrome) 04:39
7. The World is Not Enough (Feat.KRÍA) 03:41
8. When Nothing Matters 03:06

 

 

 

SEINT : website / facebook / bandcamp


SEINT :: The World is Not Enough (recenzja)
4.7Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów