Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Cudowny lot potężnego byka Smeriglio wreszcie dotarł tutaj, abyśmy mogli być świadkami jego potężnej wiecznej chwały.

Smári Tarfur (Smári Tarfur Jósepsson) to islandzki singer-songwriter znany naszym czytelnikom z solowego jednoosobowego projektu Son Of The Wind, zespołu Led by a Lion oraz Ylja, a także wydawania muzyki pod własnym imieniem.

21 września 2022 roku islandzki muzyk wydał nowy album „The Lady of Dagur” pod szyldem swojego nowego projektu/pseudonimu artystycznego Smeriglio del Toro. Jest on jedynym kompozytorem, wykonawcą i producentem tego wydawnictwa, którego miksy i mastering wykonał Pierre Dolinique. Materiał na płytę został zarejestrowany w studiu Pierdolnik (wciąż nie mogę się przyzwyczaić do tej nazwy).

Zawartość albumu „The Lady of Dagur” stanowi muzyka instrumentalna, w której główną (i jedyną) rolę pełni wyłącznie gitara akustyczna. Muzyka projektu Smeriglio del Toro nie jest łatwa do zaszufladkowania. Jest na tyle uniwersalna, że można w niej odnaleźć różne stylistyczne wpływy. Najbliżej jej do akustycznego ambientu, muzyki filmowej i artystycznej. Jej łagodny i przestrzenny charakter kieruje nasze skojarzenia również w stronę muzyki medytacyjnej i relaksacyjnej, która ma moc oczyszczania otaczającej nas negatywnej energii i harmonizowania naszego wnętrza.  

Smeriglio del Toro swoją finezyjną gitarową muzyką zabiera słuchacza w poruszającą i mistyczną podróż, która absorbuje jego zmysły. Dźwięk gitary akustycznej jest bardzo kojący, a wygrywane melodie wzruszają, poruszają, przywołują wspomnienia, wywołują poczucie rozmarzenia i zachęcają do refleksji. Przy „The Lady of Dagur” można puścić wodze wyobraźni i delektować się pięknymi pejzażami. Wystarczy zamknąć oczy i pozwolić tej muzyce przepływać przez siebie. Doświadczymy wówczas wielkiej przyjemności. To wyjątkowe doznanie. Akustyczna, gitarowa magia.

 

 

Smeriglio del Toro :: The Lady of Dagur

1. The Lady of Dagur 05:50
2. Biscotto Man 08:02
3. La Ragazza Volpe 04:57
4. Baile Bajo el Agua 05:06
5. Vogel 03:18
6. Dropar 05:04
7. Diabolus In Musica 03:06
8. Endalok: Mai Tu 13:56

 

 

 
 

Smeriglio del Toro : bandcampSmeriglio del Toro :: The Lady of Dagur (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów