Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Snowed In to punk rockowa grupa, która pochodzi z Akranes.

Przypomnę, że w przeszłości zespół funkcjonował pod nazwą Skerðing, którą porzucił w 2015 roku, na rzecz Snowed In. Na swoim koncie Islandczycy mają kilka wydawnictw: „Live@Ras 2” (2011), „Drápum Hipsterinn” (2012), „Músagildran” (2014), „Gunnar” (2015, recenzja TUTAJ), po której pojawiły się jeszcze dwie EPki – „Ambitious but talentless” (2017) i „Fun Is Overrated” (2018).

Skład zespołu:

Elvar Jónsson – wokal, gitara
Kristján Alexander Friðriksson – bas, wokal
Guðbergur Jens Haraldsson – perkusja
Sigurbjörn Kári Hlynsson – gitara

18 lutego 2022 roku Snowed In powrócił ze swoim nowym albumem „Real Solutions to Fake Problems”, wydanym przez islandzką niezależną wytwórnię Ægisbraut Records. Materiał na płytę został zarejestrowany, zmiksowany i zmasterowany przez Leifura Örn Kaldala. Autorką okładki albumu jest Hrafnsunna Ross.  

Real Solutions to Fake Problems” okazuje się być powrotem Snowed In w wielkim stylu. Islandzka formacja zrozumiała swoje błędy z poprzednich albumów i zrobiła wielki krok naprzód. W porównaniu z ich poprzednim longplayem, który ukazał się 7 lat temu, najnowsza płyta Snowed In jest zdecydowanie lepsza i to pod wieloma względami. Brzmienie „Real Solutions to Fake Problems” stoi na dużo wyższym poziomie, jest udanie dopracowane i odpowiednio zbalansowane , a produkcja bardziej przejrzysta i czytelna. Muzyka Islandczyków jest obecnie mniej szorstka i surowa, a przede wszystkim mniej chaotyczna. Panowie grają obecnie ambitny pop punk, w który przekraczają granice gatunku i włączają do niego szereg innych wpływów i inspiracji. Nie znaczy to jednak, że grupa straciła coś ze swojej pierwotnej energii i autentyczności. Zespół wychodzi z tego eksperymentu obronną ręką. Ich muzyka jest daleka od cukierkowatego kiczu, wciąż brzmi naturalnie, elektryzuje i porywa do dzikiej zabawy. Z tym, że obecnie, mówiąc kolokwialnie, chodzi w niej także o coś więcej.

Obok galopad i rock’n’rollowej zabawy, na „Real Solutions to Fake Problems” pojawiają się fragmenty pozwalające na złapanie oddechu, nawet nastrojowe. Trzeba przyznać, że Snowed In świetnie wypadają w takim klimacie. Ponadto wyraźnie widać jak bardzo muzycy rozwinęli się pod względem technicznym i kompozytorskim. Stąd ich nowe kompozycje są w znacznym stopniu zróżnicowane i rozbudowane, napakowania masą przeróżnych riffów i solówek. Wyłania się z nich szeroki wachlarz nieoczywistych motywów i dźwięków. Znajdziemy w nich również mnóstwo ciekawych pomysłów, nie mówiąc już o wielu kapitalnych melodiach, które z miejsca można nucić. Pomaga w tym bezbłędny wokalista.

Real Solutions to Fake Problems” to płyta spójna i dopracowana pod względem aranżacji, wykonania i produkcji. Wraz z tym albumem twórczość Snowed In stała się bardziej „przyjazna”, a równocześnie angażująca dla słuchacza. Muzyka przepełniona dynamiką, impetem z miłą dla ucha linią melodyczną zawsze przypada do gustu. „Real Solutions to Fake Problems” pozostawia po sobie bardzo pozytywne wrażenie.

 

 

Snowed In :: Real Solutions to Fake Problems

1. Stain the Soul/Darken Your Dreams 03:28
2. HAGS 03:00
3. Sudden Change in Cabin Pressure 02:56
4. Fuck You, Me 02:50
5. Soberdose 02:45
6. Homebound and Gagged 03:28
7. For When Death Catches You 05:45
8. Raining Spiders 00:53
9. The Great Northern Dumpster Fire 05:13
10. Music is Marketing 05:04

 
 

Snowed In: facebook / bandcamp

Snowed In :: Real Solutions to Fake Problems (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów