Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

  Hipnotyzujący jazz.

Trzy lata temu islandzka wokalistka jazzowa Silva Þórðardóttir debiutowała świetnym albumem „Skylark” (2019; recenzja TUTAJ). Natomiast 29 kwietnia 2022 roku artystka wydała album nagrany wspólnie z klawiszowcem i wokalistą Steingrímurem Teague’m (znany m.in. z zespołów Moses Hightower i Ojba Rasta). Wydawnictwo to nosi tytuł „More Than You Know” i ukazało się nakładem Sony Music Entertainment. Na marginesie dodam, że zdjęcie zdobiące okładkę albumu wykonała Anna Magg, a Bobby Breiðholt zaprojektował grafikę. Rejestracją omawianego materiału zajmowała się Ragna Kjartansdóttir. Natomiast miksy i mastering płyty wykonał Styrmir Hauksson. Za partie instrumentalne i wokalne oraz aranżacje odpowiadali autorzy danego wydawnictwa, czyli:

Silva Thordardottir – wokal
Steingrímur Teague – fortepian, wurlitzer, wokal

Na płycie „More Than You Know” znalazło się siedem kompozycji – standardów jazzowych skomponowanych m.in. przez takich legendarnych artystów jak Cole Porter, Harry Warren, Sherman Edwards, czy Donald Meyer. Warto nadmienić, iż w jednym utworze – „If it was” gościnnie na klarnecie zagrał Jóel Pálsson.

Materiał przygotowany przez Silvę i Steingrímura zachwyca minimalistyczną i introwertyczną jazzową formą oraz kontemplacyjną i hipnotyzującą atmosferą, która sprawia nieziemskie wrażenie i przejmuje do głębi. Finezyjny splot linii fortepianu i wokalu już od pierwszych sekund wprowadza nas w błogi stan upojenia. Muzykę islandzkiego duetu cechuje wyjątkowa duchowość i intymność. Ich kompozycje wykonane są dużą swobodą, naturalnością, ale nade wszystko z ogromną czułością. Dotyczy to zarówno warstwy instrumentalnej, jak i wokalnej. Każdy dźwięk i wyśpiewane słowo z tej płyty niesie ze sobą spory ładunek emocji, który precyzyjnie trafia w serce słuchacza. Delikatny głos Silvy brzmi niezwykle czarująco i uwodzicielsko. Jej śpiewu słucha z wielką przyjemnością. Na „More Than You Know” dzieją się rzeczy naprawdę magiczne. Subtelność i uczuciowość tej muzyki przez cały czas jej trwania błyszczy czystym, niczym niezmąconym pięknem. To prawdziwa uczta dla duszy. Jestem tym wydawnictwem totalnie oczarowany.

 

 

 

Steingrímur Teague & Silva Þórðardóttir :: More Than You Know

1. Ev’ry Time We Say Goodbye 4:00
2. I Wish I Knew 4:54
3. More Than You Know 5:25
4. For Heaven’s Sake 3:53
5. It Might As Well be Spring 3:08
6. Answer Me, My Love 3:38
7. If It Was (feat. Jóel Pálsson) 3:41

 

 

Silva Þórðardóttir : facebook / spotify / instagram / youtube / spotify

Steingrímur Teague & Silva Þórðardóttir :: More Than You Know (recenzja)
5.0Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów