Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podoba Ci się to co robimy i chciałbyś nam dać o tym znać, możesz po prostu postawić nam kawę. Będzie nam miło. Poczujemy się lepiej i zmotywuje nas to do dalszego pisania.

Spojrzenie w przyszłość.

Islandzki elektroniczny projekt Subminimal swój ostatni album „Intemperie” (2019; recenzja TUTAJ) wydał trzy lata temu. Zaś dwa lata temu ukazało się jego nowsze wydawnictwo „Kinematics” (2020; recenzja TUTAJ) stworzone do spółki z projektem Tranquil

Niedawno, dokładnie 4 lutego 2022 roku, Subminimal wypuścił swój najnowszy krążek pod tytułem „Look to the Future”, za pośrednictwem wytwórni Möller Records. Autorem całego materiału i jego producentem niezmiennie jest Tjörvi Óskasson.

Look to the Future” to krótka EPka, na której znalazło się cztery nowe utwory trwające łącznie około 20 minut. Przygotowany materiał chociaż nie jest odkrywczy, jeśli chodzi o twórczość danego projektu, to jednak podkreśla talent i godną podziwu zręczność artysty w żonglowaniu syntetycznymi dźwiękami i owijania się wokół różnych form, co umacnia pozycję Subminimal na islandzkiej scenie. Jest w jego muzyce jakiś autorski wyraźny rys.

Zawartość najnowszej płyty Islandczyka wpisana jest generalnie w formułę muzyki drum’n’bass, deep house i tech house, która łączy się z wpływami breakbeat, elementami rave’u i jungle techno oraz motywami ambientowymi i drone’ami. Mamy tutaj zarówno głębokie basy i łagodnie płynący deep house zanurzony w odmętach nostalgii, jak również połamane rytmy i twarde bity. Tjörvi uzupełnia te podkłady ilustracyjną elektroniką o przestrzennym rozmachu i nieco futurystycznym brzmieniu oraz industrialnej aurze, ozdabiając ją melodyjnymi motywami klawiszy. Powstaje z tego zmysłowa i energetyczna muzyka, która równocześnie jest klimatyczna i nostalgiczna, jakby w tajemniczym klimacie nocy. Całość dodatkowo ujmuje elegancką produkcją, która zasługuje na uznanie. Słychać, że Tjörvi poświęcił mnóstwo czasu na przygotowanie tego materiału, gdyż „Look to the Future” bardzo dopracowany i dojrzały. Trochę szkoda, że album jest tak krótki, bo lekkość i wyczucie, z jakim muzyk serwuje swoje kompozycje sprawiają, że chciałoby się posłuchać ich więcej.

 

 

 

 

Subminimal :: Look to the Future EP

1. Look to the future 04:21
2. Do it like you 04:45
3. Utari Kælir 04:52
4. Nocturnal 05:37

 

 

 

 

Subminimal : website / facebook / bandcamp / soundcloud

Subminimal :: Look to the Future EP (recenzja)
4.8Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów