24 lipca 2020 roku, za pośrednictwem wytwórni Post- Dreifing, ukazał się debiutancki album EP islandzkiego zespołu Supersport! Płyta ta nosi tytuł „Dog Run EP”. Materiał znajdujący się na omawianym krążku został nagrany w Reykjaviku w listopadzie i grudniu 2019 roku. Jego rejestracją zajmował się Hjalti Torfason, we współpracy z członkami grupy Supersport! Za miksowanie płyty odpowiadał Már Jóhannsson, zaś Ægir Sindri Bjarnason wykonał mastering. W nagraniach albumu gościnnie brali udział: Birgitta Björg Guðmarsdóttir (trąbka), Örn Gauti (gitara), Eyrún Úa (flet) i Salóme Katrín (wokal).

W skład zespołu Supersport! wchodzą:

Bjarni Daníel Þorvaldsson – gitara i wokal
Dagur Reykdal Halldórsson – perkusja
Hugi Kjartansson – klawisze, gitara i wokal
Þóra Birgit Bernódusdóttir – bas i wokal

W jednym zdaniu można napisać, że Supersport! nagrali płytę wielobarwną i urzekającą, przynoszącą wytchnienie. Muzycy tworząc swoją muzykę sięgają po inspiracje indie folk pop/rockowe łącząc je z dream popową otoczką. Dodatkowo zespół bawi się i eksperymentuje ze swoim brzmieniem. „Dog Run EP” to także sentymentalna podróż do lat 60-tych, szczególnie za sprawą pięknych, magnetyzujących harmonii wokalnych i refrenów, ciepłego brzmienia, lirycznych i delikatnych faktur, rozmarzonego klimatu, urokliwych melodii oraz ciekawego akompaniamentu fletu i trąbki. Elementy te ujęte zostały w zwięzłe ramy krótkich i lekkich piosenek. Razem tworzą one intrygującą i wciągającą całość, która jest okazją do spędzenia ciekawych i pełnych uniesień chwil bogatych w muzyczne doznania. Jest dobrze, naprawdę dobrze.

Dog Run EP” to wydawnictwo niezwykle oniryczne, momenatmi wręcz magicznie odrealnione i uwodzące słuchacza, które w subtelny sposób potrafi wpłynąć na jego ducha. Jedyną jego wadą jest to, że trwa zaledwie jedenaście minut. Mam nadzieję, że Supersport! nie poprzestanie na tym małym debiucie, nie zawiesi nagle swojej działalności albo nie zniknie na dłuższy czas ze sceny, bo fajnie byłoby usłyszeć zespół w dłuższym wydaniu, które mogłoby zaoferować jeszcze więcej przestrzeni, natchnionych brzmień i innych pociągających różnorodności.  Bo co do tego, że muzycy są w stanie to zrobić nie mam żadnych wątpliwości. „Dog Run EP” stanowi tego najbardziej namacalny dowód. Zatem trzymam kciuki i czekam.

 

 

 

 

Supersport! :: Dog Run EP

1. Hvernig á ég að segja þér satt? 02:40
2. Ég smánaði mig 02:09
3. Það er maður inní herberginu mínu 02:13
4. Supersport!, Salóme Katrín – En sama hvað… 02:32
5. Svo dó hún, að nóttu, í draumi 01:27

 

 

 

 

Supersport! : bandcamp

Supersport! :: Dog Run EP (recenzja)
4.5Wynik ogólny
Ocena czytelników 0 Głosów