Już pod koniec września do Polski przybędzie niezwykle utalentowany, wszechstronny i wielce szanowany na wyspie
jak i w Polsce, islandzki singer-songwriter – Snorri Helgason, aby zagrać serię koncertów.

Jest nam niezwykle miło poinformować, że portal Stacja Islandia patronuje temu wydarzeniu.

Plan trasy przedstawia się następująco:

30.09 – Opole – OSF Festival
1.10 – Opole – Secret Gig – OSF Festival
2.10 – Piotrków Trybunalski– House Gig
3.10 – Łódź – Pop n Art
4.10 – Warszawa – Chłodna25
5.10 – Kraków – Cafe Szafe
6.10 – Bielsko-Biała – Klubokawiania Aquarium
7.10 – Wrocław – PROZA
8.10 – Poznań – Klubokawiarnia Meskalina, Poznań

Muzyka Snorri Helgason’a jest głęboka i intrygująca, a jednocześnie uniwersalna, wysoko stawiając na eksplorację jego osobistych zmagań i emocji. Jako zacięty student historii popu, Snorri trzyma twardą nogę w przeszłości, patrząc jednak zupełnie świeżym spojrzeniem w przyszłość, transmitując tym samym niezwykły strumień ponadczasowych melodii ludowych i starannie skonstruowanych piosenek, które są ponadczasowe.

Inspirująca Islandczyka muzyka pop oraz muzyka ludowa lat ’60 i 70 wraz z jednoczesnym uhonorowaniem osobistych ikon artysty, takich jak Townes Van Zandt czy Harry Nilsson sprawiły, że Snorri nagrał swój debiut „Im Gonna Put My Name On Your Door„, który pozwolił mu skutecznie zaistnieć na islandzkim rynku muzycznym.

Po wielu koncertach na Islandii oraz poza jej granicami, Snorri złożył wizytę w pracowni starego przyjaciela Sindri Már Sigfússons’a (Sin Fang), aby nagrać niektóre utwory, nad którymi w tym czasie pracował. Sesja, zaczęła się od śmiechu, jednakże okazała się niezwykle owocna. Oboje bowiem poświęcili się pracy w studiu aby uchwycić właściwy charakter utworów, które stworzył Snorri, by jednocześnie poddać je interpretacji przez Sindriego. Efektem tej kolaboracji było kolejne wydawnictwo, pt. „Winter Sun”, które jest ambitną, czasami bolesną, acz uczciwą medytacją o dorastaniu, starzeniu się i zmierzaniu się z nieuchronnym.

LINKI:
FB: https://www.facebook.com/helgasonsnorri/
WWW: http://snorrihelgason.com/
YT: https://www.youtube.com/user/snorrihelgason
Spotify:
Bandcamp: https://snorrihelgason.bandcamp.com/
Soundcloud: https://soundcloud.com/snorrihelgason
Instagram: https://www.instagram.com/snorrihelgason/

* materiały prasowe organizatora

Recenzje albumów Snorri Helgason’a znajdziecie klikając w poszczególne tytuły płyt: „Winter sun„, „Autumn skies„, „Vittu til„.