12019982_448574212011427_4791449022968748622_n

Agencja koncertowa Borówka Music zaprasza polskich miłośników muzyki islandzkiej na kolejną porcję niezapomnianych i magicznych wrażeń koncertowych. Tym razem osobą odpowiedzialną za ten stan rzeczy będzie islandzki singer-songwriter Svavar Knútur.

Kolejny przedstawiciel wyspy gejzerów, wulkanów i wodospadów odwiedzi nasz kraj. Jeśli chcecie poznać tradycyjne pieśni tej magicznej wyspy i zobaczyć świetnego komika zarazem, zajrzyjcie na jego koncert! Na Islandii jego muzykę dziennikarze opisują się jako „pop trolli i folk fiordów”. Sprawdźcie, co się za tym kryje!.

Svavar Knútur był już w Polsce. Publiczność płakała… ze śmiechu i zasłuchiwała się uważnie w jego muzyce. To komik i songwriter jednocześnie!

Artysta wykonuje autorskie utwory po angielsku i islandzku, akompaniując sobie na gitarze i ukulele. To głównie spokojne, kameralne piosenki opowiadające o bólu, nadziei i radości. Svavar nurkuje w mętne wody ludzkiej kondycji. Jeśli cenisz muzykę Nicka Drake’a, Willa Oldhama (Bonnie „Prince” Billy), Nicka Cave’a i Krisa Kristoffersona, polubisz też twórczość Svavara.

Artysta ma też „drugą twarz” – jest świetnym komikiem! Svavar znany jest z grupy Hraun, z którą utworem „Astarsaga ur fjollunum” podbił międzynarodowy konkurs BBC World Service występując dla milionów widzów i słuchaczy na całym świecie.

W dorobku Svavara są trzy solowe albumy. Płyty otrzymały entuzjastyczne recenzje w islandzkiej (ale też niemieckiej i brytyjskiej) prasie muzycznej. Były wielkim hitem na Islandii.

Jednak po dwóch wizytach Islandczyka w naszym kraju wiemy jedno: o nim nie warto pisać – trzeba go zobaczyć na żywo! Występy w Polsce odbędą się w ramach europejskiego tourne!”

– tymi słowami zaprasza nas organizator.

 

Naszą recenzję ostatniego albumu Svavara Knútura zatytułowanego „Brot (the breaking)” znajdziecie tutaj.

 

sonic-iceland-chapter-nine-55

Svavar Knútur przyjedzie do Polski na 5 koncertów:

– 04.02 – Poznań – wydarzenie i szczegóły na facebooku,
– 05.02 – Lwówek – wydarzenie i szczegóły na facebooku,
– 06.02 – Brwinów – wydarzenie i szczegóły na facebooku,
– 07.02 – Ząbkowice Śląskie – wydarzenie i szczegóły na facebooku,
– 08.02 – Oborniki Śląskie – wydarzenie i szczegóły na facebooku.

 

Borówka Music :: strona internetowa // facebook
Svavar Knútur :: strona internetowa // facebook