10 listopada 2016 r. nakładem polsko-szkockiej oficyny Too Many Fireworks ukaże się „Frúin í Hamborg” – najnowsze wydawnictwo islandzkiego gitarzysty i wokalisty Jóna Þóra.

Czteroutworowa epka będzie dostępna na 180-gramowym winylu, a także do ściągnięcia i w większości serwisów streamingowych m.in. Spotify, TIDAL, Apple Music.

Na nadchodzącej epce Jón Þór wraca do swojej pierwszej i najsilniejszej miłości – gitarowego, przebojowego indie-popu utrzymanego w duchu klasyków z lat 80. Piosenki zostały napisane po islandzku, dzięki czemu autor odsłania się i w pełni pokazuje swoją wrażliwość.

Stelpur to piosenka o młodości i desperackiej tęsknocie za miłością w zgiełku panującym na zakrapianych alkoholem reykjawickich imprezach” (Straumur). Einmana Menn podsyca opowieść żalem i samotnością. Kolejnym etapem emocjonalnej podróży jest eskapistyczne Ég er á Vesturleið, a utwór tytułowy Frúin í Hamborg, choć prowadzi nas w mroczny świat delirium, niespodziewanie daje również nadzieję na lepszą przyszłość. Wszystko to odbywa się w rytmach słonecznego, porywczego indie-popu.

Świetny kawałek […] Do cna islandzki, z wakacyjnymi romansami w tle”. (Stelpur)
Reykjavík Grapevine (IS)„Nieziemsko wpadający w ucho refren ‚Stelpur’ na długie tygodnie zostaje w pamięci”.
Straumur (IS)

Debiutancki solowy album Jón Þóra to jedna z najlepszych płyt wydanych w zeszłym roku w Islandii
Reykjavík Grapevine (IS)

Na ‚Frúin í Hamborg’ są tylko cztery kawałki, ale każdy z nich to prawdziwa indie petarda.”
Uwolnij Muzykę! (PL)

Biografia:

Urodzony i wychowany w Reykjaviku piosenkopisarz Jón Þór Ólafsson od wielu lat jest znaną postacią na niezależnej islandzkiej scenie muzycznej. Grał w instrumentalnej jazzrockowej załodze Isidor oraz liderował power-popowemu Lada Sport, który przyniósł mu rozgłos. Jeszcze przed wydaniem debiutu „Time and Time AgainLada Sport zagrali koncert na Iceland Airwaves w towarzystwie sekcji dętej, zachwyconej publiczności oraz setek balonów w kształcie serca. Na przełomie pierwszej i drugiej dekady XXI wieku Jón Þór podjął decyzję o rozpoczęciu kariery solowej. W 2012 roku wydał swój debiutancki album, “Sérðu mig í lit?”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem krytyków.

Powyższe informacje pochodzą z materiałów promotora.

Przydatne linki:
www.toomanyfireworks.co.uk
https://www.facebook.com/jonthormusic