Jesteście zainteresowani jak wyglądają Święta Bożego Narodzenia na Islandii i na Wyspach Owczych? Jakie panują świąteczne zwyczaje na tych Północnych wyspach? Jak wyglądają przygotowania do świąt i jak się je obchodzi?

Jeśli tak to najlepszymi źródłami, które Wam o tym opowiedzą będą poniższe artykuły pochodzące z zaprzyjaźnionych portali internetowych – Iceland News Polska oraz Owcze.com.

Zatem dajcie się porwać magii Północnych świąt:

na IslandiiTUTAJ – oraz na Wyspach OwczychTUTAJ.

 

 

Natomiast podpowiem Wam, że powyższe teksty, zresztą nie tylko teksty, ale w ogóle okres przedświąteczny i świąteczny możecie sobie ubarwić świąteczną muzyką – islandzką i farerską.

W jaki sposób można się zaopatrzyć w tego typu płyty?

 

Jeżeli chodzi o farerską muzykę świąteczną na fizycznym nośniku CD to najlepszą drogą jest zakup poprzez sklep online wytwórni Tutl RecordsTUTAJ.

W nieco szerszym zakresie jest dystrybuowana islandzka muzyka świąteczna.  Na Islandii znajdziemy również więcej albumów z tego typu muzyką, do tego jest ona dostępna w wielu różnorodnych formach i stylistykach. W zasadzie każdy znajdzie tu coś dla siebie – muzyka instrumentalna organowa i orkiestrowa, wokalna, rozpisana na chór, na instrumenty akustyczne i elektroniczne. Muzyka osadzona konkretnie w formie tradycyjnej, jak również w aranżacjach współczesnych oraz popowych.

 

Islandzka muzyka świąteczna w formacie CD jest łatwo dostępna poprzez internetowe sklepy muzyczne takie jak:

12 Tónar – TUTAJ // Smekkleysa (Bad Taste) – TUTAJ // Lucky Records – TUTAJ // oraz księgarni Penninn – TUTAJ

Oczywiście dużo muzyki świątecznej z Islandii i Wysp Owczych znajdziecie w internecie, chociażby na portalach streamingowych.